Україна поки не досягла проривних контрактів в експорті зерна в Африку

Україна поки не досягла проривних контрактів в експорті зерна в Африку
Фото: з відкритих джерел

Українські бізнесмени, дипломати та представники МЗС за 2024 рік значно активізували зусилля з нарощування експорту сільгоспкультур до країн Африки. Проте про нові проривні контракти поки що говорити зарано, розповіла посол з особливих доручень МЗС Ольга Трофімцева в коментарі для видання Delo.ua

Вона підкреслює, що Україна постійно проводить спільні сільськогосподарські заходи з країнами Африки, встановлюються нові контакти B2B, адже без цього діалогу український бізнес випаде з ринків, на яких зараз демпінгує Росія. Загалом, українські торгові відносини з Африкою — це робота вдовгу, як з погляду експорту, так і з боку зменшення залежності африканських країн від імпортного продовольства. 

“Україна може не лише експортувати агропродукцію в Африку, а і стати партнером в розвитку технологій на континенті, щоб вони самостійно вирощували і переробляли зерно в спільних проєктах з нашим бізнесом”, — зазначає Ольга Трофімцева.

Присутність РФ в африканському дипломатичному полі значно ускладнює Україні комунікацію з країнами цього континенту. Це відмічав Микола Сольський, на той час український міністр агрополітики, після візиту в Нігерію, Гану та Сенегал на початку 2023 року. За його словами, на неофіційному рівні представники цих країн розуміють агресивний характер розв’язаної Росією війни, але на офіційному рівні не завжди готові про це заявити через політичні та торгові зв’язки з країною-агресором.

Примітно, що Україна ніколи не була ключовим гравцем на африканському ринку сільгоспсировини, і не могла визначати там цінову політику. На жаль, країни цього континенту не вводять санкції проти Росії, як це відбувається в ЄС, тому цей статус-кво збережеться і надалі.

Image

Країна-агресор веде проти України тотальну війну на виснаження, і в економіці також, додає Ольга Трофімцева. Росіяни розуміють силу України у сфері АПК. Тому в майбутньому, ймовірно, вони будуть знову намагатися схилити українських політиків до якихось видів перемовин, в тому числі за участі Туреччини і ООН, як це відбувалось в 2022-2023 рр. 

Перегляди: 30
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-poky-dosyagla-proryvnyh-kontraktiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    4 Грудня

    464,8 млн гривень грантової підтримки отримали цьогоріч аграрії на розвиток садів і теплиць

    Преміум-бренд створив активовану воду, що посилює смак їжі у 10 разів

    Данський пивоварний гігант Carlsberg зміг продати свої активи і остаточно йде з рф

    Фермери Харківщини зможуть отримати допомогу в очищенні сільськогосподарських земель

    Організація водокористувачів із Черкащини має перші успішні результати реалізації меліоративної реформи

    Віталій Коваль: Для України та Польщі важлива співпраця в агросекторі

    Українські агрокомпанії входять до п’ятірки найпрогресивніших і найтехнологічніших у Європі

    Підприємство на Житомирщині незаконно отримало понад 3,5 млн грн від ЄС на будівництво сироварні

    Українці стали менше купувати молочних продуктів через високі ціни

    Низький попит на пшеничне борошно в Україні стримує подорожчання пшениці

    БІЛЬШЕ НОВИН