Tempo950x100

Tempo300x100

Україна потрапила в ТОП-10 постачальників свіжої лохини до Великої Британії

Україна потрапила в ТОП-10 постачальників свіжої лохини до Великої Британії
Фото: з відкритих джерел

За підсумками 2023 року Україна опинилась у ТОП-10 постачальників свіжої лохини на ринок Великої Британії. Про це свідчать дані аналітиків EastFruit.

Як стверджують експерти, Велика Британія лідирує у Європі за обсягами споживання цієї ягоди – як загалом, так і з розрахунку на одного жителя.

В загальній кількості Україна поставила у Велику Британію 390 тонн свіжої ягоди. Це на 11% більше, ніж у 2022 році. Британський ринок став п’ятим по величині ринком збуту для української лохини – після Польщі, Нідерландів, Грузії і Німеччини.

За словами економіста інвестиційного департаменту ФАО Андрія Ярмака, для українських постачальників Велика Британія поки що не є пріоритетним ринком для збуту лохини, оскільки для поставок в цю країну потрібні великі обсяги товару та регулярні поставки протягом значного періоду часу. Для українських виробників та експортерів, які планують виходити на цей ринок, важливо об’єднати зусилля, уніфікувати сорти, методи вирощування, обробки та упаковки. Крім того, для отримання доступу до цього ринку необхідно вкладати значні ресурси у додаткову сертифікацію, що має сенс лише при значних обсягах торгівлі.

“Однак і переваги на цьому ринку значні – ціни за поставлену лохину до Великої Британії зазвичай вищі, ніж під час поставок на інші ринки збуту. Тож найближчими роками Велика Британія неминуче ставатиме дедалі важливішим ринком для українських експортерів лохини, оскільки я очікую зростання обсягів виробництва та експорту”, – зауважив Ярмак.

Лохина традиційно вважається однією з найдорожчих ягід на ринку і часто отримує прізвисько “чорна ікра серед ягід”. Тому українські сільгоспвиробники вже протягом багатьох років розширюють площі під лохиною.

Перегляди: 30
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-potrapyla-v-top-10-postachalnykiv-svizhoyi-lohyny-do-velykoyi-brytaniyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
3
Нічого сказати

  28 Лютого

  Відновлення закупівель Китаєм зупинило падіння цін на кукурудзу в Україні

  Рішення Єврокомісії щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу

  Зерновий коридор для українського експорту під питанням без допомоги США

  Росіяни встановили 7-річний рекорд споживання алкоголю

  Поляків змусять заплатити за знищення українського зерна

  На Волині завершується будівництво першої черги нового елеватора

  У Польщі заявили, що ЄС має повернути довоєнні правила торгівлі продовольством з Україною

  Оренда зерновозів «Укрзалізниці» в березні подешевшає

  «Мостиський сухий порт» розпочав перевантаження мінеральних добрив

  Українські фермери звернулися до членів Європарламенту: “Ваш голос буде вирішальним для економічного майбутнього України”

  БІЛЬШЕ НОВИН