Україна припиняє експорт цукру до ЄС: у чому причина

Україна припиняє експорт цукру до ЄС: у чому причина
Фото: з відкритих джерел

Кабінет міністрів України запровадив нульову квоту на експорт цукру до країн Європейського Союзу. Зупинка експорту цукру триватиме до кінця 2024 року.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді України Тарас Мельничук.

За його словами, Урядом, з метою дотримання умов експорту окремих товарів на митну територію держав – членів Європейського Союзу в рамках дії тимчасових заходів лібералізації торгівлі, що застосовуються до української продукції відповідно до Угоди про асоціацію, внесено зміни до постанови КМУ від 27.12.2023 N 1402 “Про затвердження переліків товарів, експорт та імпорт яких підлягає ліцензуванню, та квот на 2024 рік”.

Постанову доповнено новим додатком “Обсяги квот товарів, експорт яких до держав – членів Європейського Союзу підлягає ліцензуванню”, до якого включено окремі сільськогосподарські товари (цукор з квотою обсягом 0 тонн, мʼясо та їстівні субпродукти свійської птиці та мʼясо індиків та їстівні субпродукти індиків).

Тобто експорт цукру буде заборонено з моменту публікації постанови. 

“Укрцукор” просив уряд заборонити експорт цукру до ЄС

Раніше Національна асоціація цукровиків України “Укрцукор” звернулася до Кабінету Міністрів з проханням терміново встановити нульову квоту на експорт цукру до Євросоюзу на 2024 рік. 

Причиною цього є досягнення граничного обсягу поставок українського цукру в ЄС, передбаченого рішенням Європейського Союзу.

Фактично, “Укрцукор” ініціював закриття кордону України для експорту цукру в ЄС, оскільки експортні поставки вже сягнули 262,6 тисяч тонн – квоти на 2024 рік.

В асоціації вважають, що такі дії демонструють конструктивну позицію українських виробників цукру та їхню готовність інтегруватися у європейський ринок відповідно до його вимог.

Нагадаємо, 13 травня Рада ЄС продовжила тимчасові преференції для України в торгівлі ще на рік – до 5 червня 2025 року. Водночас передбачено механізм екстреного гальмування для чутливих товарів, зокрема цукру, якщо імпорт перевищить встановлені обсяги.

Додамо, що в 2023 році експорт цукру з України досяг 506 тис. тон, що дозволило українським виробникам заробити $390 млн. 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-prypynyaye-eksport-czukru-do-yes-u-chomu-prychyna
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати