Україна розраховує продовжити “зернову угоду” мінімум на рік та переглянути умови

Україна розраховує продовжити “зернову угоду” мінімум на рік та переглянути умови
Фото: з відкритих джерел

Україна сподівається на продовження “зернової угоди” принаймні на рік та її хоче розширити, включивши більше товарів та портів.

Про це заявив заступник міністра інфраструктури Юрій Васьков в інтерв’ю Reuters.

“Ми сподіваємося, що не пізніше наступного тижня від наших партнерів Туреччини та ООН ми знайдемо розуміння, і весь ринок також матиме чіткий сигнал щодо подальшого функціонування та продовження ініціативи”, – сказав він.

Термін дії “зернової ініціативи” спливає 19 листопада. Вона дозволила поставити на зовнішні ринки близько 10,5 млн тонн українського продовольства, в основному зерна, з моменту її укладення в липні за посередництва Туреччини та ООН.

Васьков розповів, що Україна запропонувала Туреччині та ООН продовжити угоду щонайменше на один рік, а також розширити угоду на порти південної Миколаївської області, яка забезпечувала 35% українського експорту продовольства до вторгнення Росії.

Також Україна вимагала впорядкувати обов’язковий огляд суден, які перевозять продовольство, оскільки Київ вважає, що Росія навмисне гальмує перевірки, щоб зменшити швидкість експорту, зазначив він.

“Ми вже … вимагаємо впорядкувати перевірки або скасувати перевірки відійшли (суден), тому що це безглуздо. Або збільшити кількість інспекційних груп”, – додав заступник міністра.

Джерело: Економічна правда

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-rozrahovuye-prodovzhyty-zernovu-ugodu-minimum-na-rik-ta-pereglyanuty-umovy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати