Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону: складається з 5 кроків

Україна розробила та пропонує Польщі план деблокади кордону: складається з 5 кроків
Фото: з відкритих джерел

“План взаємопорозуміння”, розроблений Україною з метою розблокування українсько-польського кордону, складається з п’яти кроків.

Про розробку плану повідомив прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.

Отже, 5 кроків “Плану взаємопорозуміння” заключаються в наступному:

Крок №1. Україна погоджується на обмеження, які запропонувала Єврокомісія щодо українського аграрного експорту. Це автоматичні захисні заходи, які були представлені в межах рішення Єврокомісії з пропозицією продовжити безмитну торгівлю ЄС та України. Мова йде, зокрема, про обмеження на м’ясо птиці, яйця, цукор.

Україна погоджується з пропозицією експортувати до ЄС ці товари без квот та мит в об’ємах не більше, ніж були в середньому у 2022 та 2023 роках. Якщо експортуватиме більше, то повертаються обмеження.

Україна також готова продовжувати механізм верифікації експорту зерна, кукурудзи, соняшника та ріпаку. Тобто, без дозволу Польщі ці чотири групи товарів не потраплять на польський ринок.

Крок №2. Україна направляє звернення до Єврокомісії з пропозицією провести невідкладний скринінг, тобто аналіз кластерів 4 і 5, до яких входить аграрна політика та транспорт.

Це потрібно для того, аби раз і назавжди зняти маніпуляції щодо якості української аграрної продукції, а також щодо того, чи відповідає підтримка українських аграріїв стандартам Світової організації торгівлі.

Водночас принципова позиція України — це повна лібералізація торгівлі з ЄС. Це продовження “економічного безвізу”. Питання торгівлі України та ЄС буде вирішуватися саме з ЄС, а не на рівні окремих країн.

Image 13

Крок №3. Україна пропонує польському Уряду ухвалити спільне звернення до Єврокомісії із закликом зупинити російський аграрний експорт в ЄС.

За 11 місяців 2023 року Росія продала в Європу агропродукції та продуктів харчування на €2,5 млрд. 5,1 млн тонн продовольства. За весь 2022 рік – 4,9 млн тонн. Російський експорт продовольства в ЄС зростає під час війни! Це треба зупинити! Україна та Польща точно можуть замістити цю продукцію.

Україна також звертається до Єврокомісії ще з двома пропозиціями:

 • Розглянути додаткові обмеження та посилений моніторинг на аграрний імпорт третіх країн до ЄС, як це відбувається зараз з Україною.   
 • Запуск спільного контролю на кордоні України та країн ЄС. Також пропонується розширити пілотний проєкт щодо обміну митною інформацією.

Крок №4. Пропонується створити “Тристоронній штаб: Україна, Польща, Європейська комісія” під співголовуванням аграрних міністрів України, Польщі та представника Єврокомісії. До роботи цього штабу також долучити українські та польські аграрні асоціації. Необхідно працювати цілодобово, аби оперативно вирішувати всі непорозуміння.

Крок №5. Блокада кордону з боку Польщі вже давно вийшла за межі блокади зерна. Сьогодні ця блокада загрожує національній безпеці України.

Україна вдячна польському Уряду за чітку позицію щодо пропуску через кордон боєприпасів, військового обладнання, гуманітарної допомоги, медичних засобів. Такий підхід має бути поширено на критично необхідне Україні пальне.

Україна також вітає ініціативу прем’єр-міністра Дональда Туска внести до переліку об’єктів критичної інфраструктури прикордонні пункти пропуску з Україною та відповідні ділянки залізниці. Зі свого боку, український Уряд також прийняв відповідні рішення щодо визнання прикордонних пунктів пропуску з нашими західними сусідами критичною інфраструктурою.

Одночасно Україна розраховує, що спільний Тристоронній штаб знайде рішення щодо безперешкодного пропуску інших груп товарів. Адже сьогодні на кордоні з обох сторін стоять понад 9 тисяч вантажівок.

Тристоронній штаб має працювати цілодобово, і питання блокування кордону має бути вирішено значно раніше, ніж 28 березня — дати, коли мало б відбутись спільне засідання урядів України та Польщі. В іншому випадку Україна залишає за собою право застосовувати дзеркальні заходи на пунктах пропуску.

Перегляди: 1424
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-rozrobyla-ta-proponuye-polshhi-plan-deblokady-kordonu-skladayetsya-z-5-krokiv
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Квітня

  Найбільший виробник культивованої риби в Європі запустив перший пілотний завод

  До Ради внесли постанову про звільнення міністра агрополітики Сольського

  У квітні зросли обсяги передачі зерна залізницею до Польщі

  Справа про оборудки із землею: крім міністра АПК Сольського, підозру отримав його заступник

  Зниження ставок фрахту на перевезення зерна з глибоководних портів сприяє зростанню експортних цін

  Цукровий буряк може стати невиграшним квитком для багатьох фермерів, – думка

  Українське зерно сьогодні найдешевше на світовому ринку. Саме тому його так активно купують

  На ринку ріпаку значні цінові коливання

  «Кернел» збільшив обсяги експорту зерна вдвічі з початку року

  Державний оператор тилу відсторонив компанію “Твій Хліб” від постачання продуктів для ЗСУ

  БІЛЬШЕ НОВИН