Tempo950x100

Tempo300x100

Україна стала чемпіоном світу з темпів нарощування експорту ягід

Україна стала чемпіоном світу з темпів нарощування експорту ягід
Фото: з відкритих джерел

Незважаючи на військову агресію з боку Росії, українські компанії продовжують нарощувати присутність на світовому ринку ягід. Україна за підсумками попередніх п’яти сезонів стала чемпіоном світу з темпів нарощування експорту ягід серед усіх країн.

Про це заявив економіст інвестиційного департаменту Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН (ФАО) Андрій Ярмак під час одного з найбільших у світі ягідних форумів Global Berry Congress, що проходить 28 листопада у Роттердамі, пише EastFruit.

За словами експерта, експорт ягід з України в 2018-2022 роках демонстрував зростання в середньому на 25% щороку, переважно за рахунок збільшення експортних відвантажень замороженої малини.

“Однак і лохина останнім часом почала робити свій внесок у цей процес, що дозволяє Україні щороку просуватися вгору в рейтингу найбільших експортерів ягід у світі”, – зауважує Ярмак.

Він наголосив і на величезних проблемах, з якими стикається Україна у розвитку ягідного бізнесу. Зокрема, за словами експерта ФАО, близько $100 млн доларів США Україна залишає Польщі, що дозволяє останній утримувати провідні позиції в експорті свіжих та заморожених ягід, доопрацьовуючи та реекспортуючи українську ягоду.

При цьому Україна продовжує продавати ягоди за найнижчою ціною на ринку, тоді як за певних маркетингових зусиль та незначних інвестицій у технології, враховуючи унікальні агрокліматичні умови вирощування, могла б продавати цю продукцію за преміальною ціною.

“Українському ягідному бізнесу зараз точно не завадили б ці $100 млн доларів. Це дозволило б Україні знизити залежність від одного з найбільших покупців, з яким і так останнім часом виникають серйозні проблеми. Додаткові кошти, які надійдуть від диверсифікації експорту з мінімізацією реекспорту через Польщу, теж допомогли б суттєво наростити обсяги та якість продукції, а з ними і рейтинги та репутацію України у ягідному світі”, – переконаний Ярмак.

Він додав, що наступного сезону Україна матиме серйозний карт-бланш на ринку замороженої малини, тому що багато країн скоротили площі під цією культурою, тоді як світові ціни залишалися вкрай низькими.

“Відповідно інтерес до малини в сезоні 2024/25 серед світових покупців може знову зрости, що дозволить збільшити доходи від реалізації продукції. І було б непогано поєднати цей із зусиллями з диверсифікації експорту і малини, і лохини”, – підкреслив Ярмак.

Перегляди: 50
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-stala-chempionom-svitu-z-tempiv-naroshhuvannya-eksportu-yagid
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати