Україна стала одним з найбільших експортерів м’яса індички у Європі

Україна стала одним з найбільших експортерів м’яса індички у Європі
Фото: з відкритих джерел

За останні чотири роки Україна перетворилася з імпортера м’яса індички в експортера. Внаслідок російської агресії, попит на м’ясо індички знизився, що дозволило змінити торговий баланс. Про це йдеться в аналітичній публікації польського видання Top Agrar.

У 2019-2021 роках основними імпортерами українських індиків були Молдова (майже половина обсягу), Бенін та Азербайджан. У 2022 році поставки в ці країни зросли на 100%. За 7 місяців 2023 року експортовано 4,4 тисяч тонн тонн індичатини, що майже стільки, як і у 2022 році.

Зазначимо, що у 2022 році Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія та Молдова стали найбільшими імпортерами цього виду м’яса. Перші чотири країни ЄС є одними з найбільших імпортерів польського м’яса взагалі. А це означає, що Україна повільно витісняє польський продукт з цих ринків.

Якщо у вирощуванні курчат-бройлерів Україна є одним із світових лідерів у виробництві, то у вирощуванні індиків вона – не така сильна, але це не означає, що її не варто боятися як потужного конкурента.

У 2020 році в Україні було виготовлено 36,8 тисяч тонн індичатини і показники свідчать про планомірне зростання виробництва з року в рік, приблизно на 10-12% щорічно з 2017 року. Це вже повинно викликати серйозне занепокоєння. Постійне збільшення виробництва індички також означає, що Україна більше не потребує імпортного м’яса, зокрема і з Польщі (75% усього імпорту у 2020 році припадало на Польщу).

Птахівництво є однією з найважливіших галузей національного сільськогосподарського виробництва, а з 2014 року Польща є найбільшим виробником птиці в Європейському Союзі. Можливість розміщення вітчизняного виробництва на зовнішніх ринках роками стимулює розвиток птахівництва у Польщі. З січня по листопад 2022 року з Польщі було експортовано 1,844 тис. тонн тонн продукції птахівництва, що на 9% більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року, а вартість продажів досягла 4,7 млрд євро і була на 55% вищою, аніж минулого року.

У 2022 році статистичні дані ЄС свідчать, що 409 000 тонн м’яса індички було виготовлено у Польщі.

За 11 місяців 2022 року Польща експортувала 183 тисяч тонн індичатини, переважно до Німеччини (34%, 62 тис. тонн), Іспанії (10%, 18 тис. тонн) і Чехії (7%, 12 тис. тонн), а також до Великої Британії (5%, 8 тис. тонн) і Конго (3%, 5 тис. тонн).

У Польщі протягом 10 місяців 2023 року було виготовлено 2,76 млн тонн м’яса птиці, що на 8,5% більше, аніж минулого року. Водночас за перші 8 місяців 2023 року Європейський Союз імпортував 621 тисяч тонн м’яса птиці, що на 11% більше, аніж за аналогічний період минулого року.

М’ясо птиці імпортувалося до ЄС переважно з: Бразилії (206 тис. тонн), України (168 тис. тонн), Таїланду (113 тис. тонн) і Великої Британії (97 тис. тонн). При цьому за 8 місяців 2023 року м’ясо птиці експортувалося з ЄС переважно до Великої Британії (497 тис. тонн), Гани (95 тис. тонн), Демократичної Республіки Конго (65 тис. тонн) та України (58 тис. тонн). Імпорт з України до ЄС ще суттєво переважує реверсивний напрямок торгівлі.

Наразі Польща виробляє у 10 разів більше м’яса індички, аніж Україна, але, спостерігаючи за динамічним зростанням виробництва цього виду птиці за останні кілька років, наша країна є великою загрозою у контексті виробництва птиці для польського ринку індички. Тим паче, що для споживачів якість менш важлива, аніж ціна, про що свідчить збільшення імпорту цього виду м’яса з України до країн ЄС.

Даріуш Ґощинський, президент правління Національної ради птахівництва Торгової палати Польщі наголошує, що зараз найбільше занепокоєння галузі викликають курчата-бройлери, оскільки на ринок ЄС потрапляє приблизно 240 000 тонн курячого філе з України.

«Великі обсяги курятини, які український гігант виводить на ринок ЄС є дуже руйнівними. У Польщі також драматична ситуація з м’ясом індички, оскільки продати його зараз дуже важко. Ми пояснюємо це високою інфляцією та заощадженнями споживачів. У Німеччині продаж органічних продуктів впав на 20%, у Франції – на 15%, а у Польщі споживачі дедалі частіше віддають перевагу курятині, а не індичці. Ми прогнозуємо, що Україна буде експортувати до кінця 2023 року приблизно 7 тисяч тонн м’яса індички за такою ціною, що польське м’ясо не має жодних шансів конкурувати з ним», – пояснює Ґощинський.

Джерело: Foreign Ukraine

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-stala-odnym-z-najbilshyh-eksporteriv-myasa-indychky-u-yevropi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН