Україна стала одним з найбільших експортерів м’яса індички у Європі

Україна стала одним з найбільших експортерів м’яса індички у Європі
Фото: з відкритих джерел

За останні чотири роки Україна перетворилася з імпортера м’яса індички в експортера. Внаслідок російської агресії, попит на м’ясо індички знизився, що дозволило змінити торговий баланс. Про це йдеться в аналітичній публікації польського видання Top Agrar.

У 2019-2021 роках основними імпортерами українських індиків були Молдова (майже половина обсягу), Бенін та Азербайджан. У 2022 році поставки в ці країни зросли на 100%. За 7 місяців 2023 року експортовано 4,4 тисяч тонн тонн індичатини, що майже стільки, як і у 2022 році.

Зазначимо, що у 2022 році Нідерланди, Німеччина, Велика Британія, Італія та Молдова стали найбільшими імпортерами цього виду м’яса. Перші чотири країни ЄС є одними з найбільших імпортерів польського м’яса взагалі. А це означає, що Україна повільно витісняє польський продукт з цих ринків.

Якщо у вирощуванні курчат-бройлерів Україна є одним із світових лідерів у виробництві, то у вирощуванні індиків вона – не така сильна, але це не означає, що її не варто боятися як потужного конкурента.

У 2020 році в Україні було виготовлено 36,8 тисяч тонн індичатини і показники свідчать про планомірне зростання виробництва з року в рік, приблизно на 10-12% щорічно з 2017 року. Це вже повинно викликати серйозне занепокоєння. Постійне збільшення виробництва індички також означає, що Україна більше не потребує імпортного м’яса, зокрема і з Польщі (75% усього імпорту у 2020 році припадало на Польщу).

Птахівництво є однією з найважливіших галузей національного сільськогосподарського виробництва, а з 2014 року Польща є найбільшим виробником птиці в Європейському Союзі. Можливість розміщення вітчизняного виробництва на зовнішніх ринках роками стимулює розвиток птахівництва у Польщі. З січня по листопад 2022 року з Польщі було експортовано 1,844 тис. тонн тонн продукції птахівництва, що на 9% більше порівняно з аналогічним періодом 2021 року, а вартість продажів досягла 4,7 млрд євро і була на 55% вищою, аніж минулого року.

У 2022 році статистичні дані ЄС свідчать, що 409 000 тонн м’яса індички було виготовлено у Польщі.

За 11 місяців 2022 року Польща експортувала 183 тисяч тонн індичатини, переважно до Німеччини (34%, 62 тис. тонн), Іспанії (10%, 18 тис. тонн) і Чехії (7%, 12 тис. тонн), а також до Великої Британії (5%, 8 тис. тонн) і Конго (3%, 5 тис. тонн).

У Польщі протягом 10 місяців 2023 року було виготовлено 2,76 млн тонн м’яса птиці, що на 8,5% більше, аніж минулого року. Водночас за перші 8 місяців 2023 року Європейський Союз імпортував 621 тисяч тонн м’яса птиці, що на 11% більше, аніж за аналогічний період минулого року.

М’ясо птиці імпортувалося до ЄС переважно з: Бразилії (206 тис. тонн), України (168 тис. тонн), Таїланду (113 тис. тонн) і Великої Британії (97 тис. тонн). При цьому за 8 місяців 2023 року м’ясо птиці експортувалося з ЄС переважно до Великої Британії (497 тис. тонн), Гани (95 тис. тонн), Демократичної Республіки Конго (65 тис. тонн) та України (58 тис. тонн). Імпорт з України до ЄС ще суттєво переважує реверсивний напрямок торгівлі.

Наразі Польща виробляє у 10 разів більше м’яса індички, аніж Україна, але, спостерігаючи за динамічним зростанням виробництва цього виду птиці за останні кілька років, наша країна є великою загрозою у контексті виробництва птиці для польського ринку індички. Тим паче, що для споживачів якість менш важлива, аніж ціна, про що свідчить збільшення імпорту цього виду м’яса з України до країн ЄС.

Даріуш Ґощинський, президент правління Національної ради птахівництва Торгової палати Польщі наголошує, що зараз найбільше занепокоєння галузі викликають курчата-бройлери, оскільки на ринок ЄС потрапляє приблизно 240 000 тонн курячого філе з України.

«Великі обсяги курятини, які український гігант виводить на ринок ЄС є дуже руйнівними. У Польщі також драматична ситуація з м’ясом індички, оскільки продати його зараз дуже важко. Ми пояснюємо це високою інфляцією та заощадженнями споживачів. У Німеччині продаж органічних продуктів впав на 20%, у Франції – на 15%, а у Польщі споживачі дедалі частіше віддають перевагу курятині, а не індичці. Ми прогнозуємо, що Україна буде експортувати до кінця 2023 року приблизно 7 тисяч тонн м’яса індички за такою ціною, що польське м’ясо не має жодних шансів конкурувати з ним», – пояснює Ґощинський.

Джерело: Foreign Ukraine

Перегляди: 236
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-stala-odnym-z-najbilshyh-eksporteriv-myasa-indychky-u-yevropi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    4 Травня

    У Мінагрополітики розповіли, як розблокування кордону з Польщею вплинуло на вантажопотік агропродукції

    Аграрії вже засіяли майже 3,5 млн гектарів ярих культур

    Тепличні огірки в росії везуть на звалище – не вистачає робочих рук (відео)

    Зібрати великодній кошик у Польщі дешевше, ніж в Україні — дослідження

    3 Травня

    Понад 40 мільярдів гривень отримали аграрії з початку року на розвиток господарств

    ПриватБанк фінансує модернізацію виробництва найбільшого агрохолдингу Волині ГК “Вілія”

    Німці навчилися робити вино із листя. Воно дієтичне та без алкоголю

    Експортні ціни на кукурудзу в Україні продовжують зростати завдяки посиленню попиту

    Експорт соняшникової олії з України наблизився до рекордних показників

    Під виглядом успішних агробізнесменів зловмисники хотіли ошукати банк на 25 млн грн

    БІЛЬШЕ НОВИН