Україна та Польща поглиблюють співпрацю в молочній галузі

Україна та Польща поглиблюють співпрацю в молочній галузі
Фото: з відкритих джерел

У польському місті Білосток відбулася зустріч представників молочного сектору України та Польщі. У зустрічі взяли участь Державний секретар Мінагрополітики України Віктор Канцурак та державний секретар міністерства сільського господарства та розвитку села Польщі Стефан Краєвський. Молочні асоціації представляли Спілка молочних підприємств України та Польська молочна палата. 

Віктор Канцурак наголосив, що поглиблення співпраці в молочній галузі між Україною та Польщею – один з важливих напрямів діяльності Мінагрополітики. Наразі 59 українських компаній мають дозволи на експорт молочної продукції до Європейського Союзу. І подібна зустріч  –  ще один  крок у розширенні та зміцненні співпраці між українськими та польськими виробниками молочної продукції. 

Під час зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. Цей документ визначає польсько-українську співпрацю у таких питаннях:

 • сприяння та підтримка намірів українського молочного сектору щодо гармонізації діяльності відповідно до вимог ЄС через співпрацю в рамках Євроінтеграційного комітету СМПУ;
 • формування та донесення до Уряду та громадян спільних позицій, думок та інформації щодо торгівлі молочною продукцією, в тому числі в контексті майбутньої інтеграції України до Європейського Союзу;
 • підтримка постійного діалогу між представниками молочної галузі України та Польщі;
 • участь експертів у розробці спільної “Дорожньої карти євроінтеграції українського молочного сектору”, яка включатиме конкретні кроки, часові рамки та відповідальність за їх виконання, а також механізми моніторингу та оцінку прогресу.

Згідно з Меморандумом, сторони, зокрема, співпрацюватимуть для обміну досвідом у сфері євроінтеграції української та польської молочної промисловості, надаватимуть консультації та рекомендації щодо гармонізації законодавства України з законодавством ЄС в молочній галузі. Також сторони погодились на спільну підтримку ідеї галузевого підходу до продовження паритетної торгівлі на національному та європейському рівнях.

Співпраця між двома сторонами може сприяти збільшенню торгівлі та інвестицій, а також обміну знаннями та технологіями. Спільні дії можуть також посилити конкурентоспроможність молочних галузей обох країн на міжнародному ринку.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-ta-polshha-poglyblyuyut-spivpraczyu-v-molochnij-galuzi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН