Україна уклала з ЄС “транспортний безвіз”

Україна уклала з ЄС “транспортний безвіз”
Фото: з відкритих джерел

Україна та Європейський Союз підписали угоду про лібералізацію транзитних та двосторонніх міжнародних перевезень (“транспортний безвіз”). Про це повідомив заступник міністра інфраструктури Мустафа Найєм.

“Тепер наші автоперевізники рівні з усіма своїми колегами у ЄС”, — написав Найєм.

За його словами, кількість вантажних перевезень значно збільшиться. Він прогнозує, що вона буде у 5—7 разів більшою, аніж до війни.

Угода скасовує необхідність отримання українськими перевізниками відповідних дозволів для здійснення двосторонніх та транзитних перевезень в держави ЄС та дозволяє уникнути зупинки експорту української продукції через автомобільні пункти пропуску.

Також Угода передбачає заходи зі спрощення визнання водійських документів. Відтепер Україна та ЄС звільняють власників посвідчень водіїв, виданих однією зі сторін, від вимоги мати міжнародне посвідчення водія.

Термін угоди становить один рік із можливістю пролонгації, а тимчасово вона починає діяти вже відсьогодні. На постійній основі Угода запрацює після завершення усіх ратифікаційних процедур.

Премʼєр-міністр Денис Шмигаль додав, що угода про вантажні автомобільні перевезення разом з рішенням ЄС щодо скасування мит і тарифів на українські товари дають українському бізнесу економію в десятки мільйонів доларів, а також відкривають для української продукції широкі можливості на європейських ринках.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-uklala-z-yes-transportnyj-bezviz
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати
2