Україна в поточному році робитиме ставку на олійні культури

Україна в поточному році робитиме ставку на олійні культури
Фото: з відкритих джерел

Україні не вистачає коштів на фінансування посівної, тому у поточному маркетинговому році посіви кукурудзи та соняшнику скоріш за все будуть зменшені, а ставка робитиметься на олійні культури.

Про це повідомив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.

“Не вистачає обігових коштів. Коли ти сьогодні продаєш кукурудзу в збиток, собівартість якої коштувала більше 6 тис. грн, а пропонують 4.5 – 5 тис. грн, розумієш, що скоріш за все не будеш закладати цю культуру на посіви. Власне ми будемо констатувати факт, що напевно цей сезон, як і минулий, буде відзначений зменшенням кількості посіву кукурудзи. Можливо, буде зменшення посіву соняшнику. Але буде робитися ставка на олійну культуру – сою і ярий ріпак, адже це ті культури, які дають мінімальну маржинальність”, – повідомив Марчук.

За його словами, також не вистачає і людського ресурсу через повномасштабну війну та мобілізацію, тож важливо прискорити моменти бронювання працівників.

“Подекуди сьогодні бюрократичні процедури займають період часу від місяця до двох і протягом цього часу працівники можуть бути мобілізовані, а в тебе на них складено певний плановий масив ділянок роботи. В цьому контексті було б важливо проаналізувати момент із певним електронним бронюванням, який би займав 1-2 дні. Наскільки мені відомо, певні концепції є в Кабміні, просто вони не затверджені. Те саме стосується бронювання по сільгосптехніці”, – наголосив Денис Марчук.

Джерело: Укрінформ

Перегляди: 30
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-v-potochnomu-roczi-robytyme-stavku-na-olijni-kultury
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати