Україна відреагувала на спроби Франції та Польщі посилити обмеження для українського зерна

Україна відреагувала на спроби Франції та Польщі посилити обмеження для українського зерна
Фото: з відкритих джерел

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Сольський вважає, що спроби Франції й Польщі розширити обмеження на імпорт українських продуктів до Євросоюзу “збільшать шанси, що війна затягнеться”. Про це він сказав в інтерв’ю Financial Times.

Франція й Польща очолюють блок країн, які виступають за посилення обмежень в угоді про безмитну торгівлю з Україною. Посли усіх 27 країн Євросоюзу зберуться для її затвердження в середу, 27 березня, вирішальний голос буде в Італії.

Якщо Італія підтримає Францію й Польщу, тоді до угоди, найімовірніше, внесуть зміни, які ще більше обмежать імпорт сільськогосподарської продукції з України, зокрема пшениці.

Сольський сказав, що Київ не винен у тому, що високі врожаї в США та Латинській Америці знизили ціни на зернові. “80% проблем, які зазвичай пов’язують з українським експортом, не існують. Вони вигадані”, – сказав він.

Міністр вважає, що посилення протекціонізму та збільшення субсидій – погане рішення для європейських фермерів. Їм потрібно стати більш ефективними, щоб конкурувати на глобальних ринках, сказав він.

“За допомогою одних тільки дотацій неможливо ефективно конкурувати. Конкуренція завжди важливіша для розвитку, ніж субсидії”, – сказав Сольський.

За його словами, європейська Загальна сільськогосподарська політика (CAP), яка передбачає 60 мільярдів євро на рік, має бути спрямована на інновації, а менші ферми слід заохочувати до створення кооперативів для розширення масштабів.

Рано чи пізно, додав він, ЄС повинен буде відмовитися від використання субсидій.

Джерело: LIGA.Бізнес

Перегляди: 11784
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vidreaguvala-na-sproby-francziyi-ta-polshhi-posylyty-obmezhennya-dlya-ukrayinskogo-zerna
Like
Цікаво
Подобається
2
Сумно
Нічого сказати
4