Україна вперше в історії виставляє на приватизацію морський порт

Україна вперше в історії виставляє на приватизацію морський порт
Фото: з відкритих джерел

Фонд державного майна підготував приватизацію морського торговельного порту “Усть-Дунайськ”. Це буде перша продаж морського порту за часів незалежності України. 

Про це повідомляє “Урядовий портал”.

Зазначається, що приватизаційний аукціон відбудеться 17 січня на Prozorro.Продажі, а стартова ціна становить 60 млн грн.

“До війни про “Усть-Дунайськ” майже всі забули. Основні інвестиції йшли в інші морські порти. Та цього року “Усть-Дунайськ” почав відігравати надважливу роль у  світовій продовольчій безпеці. Він одним з перших відновив роботу після початку повномасштабного вторгнення російської армії. У нього великий потенціал для розвитку українського експорту продовольства. Для цього потрібні інвестиції, які може принести приватний бізнес”, – прокоментував голова Фонду держмайна Рустем Умєров.

Після початку війни порт був заблокований. Проте вже 1 квітня він відновив роботу. В той день звідти вийшло перше судно. З того часу порт перевалив на експорт 153 000 тонн зерна. Крім того, він обробляє імпортні вантажі, наприклад, сіль, рис. З 1 квітня порт перевалив 58 300 тонн імпортних споживчих товарів.

За січень-вересень 2022 року “Усть-Дунайськ” отримав 848 000 грн чистого прибутку. За січень-листопад він сплатив понад 9 млн грн податків до бюджетів усіх рівнів.

Порт складається з трьох активів – самого порту у м. Вилкове Одеської області, портопункту “Кілія” в однойменному місті і бази обслуговування спеціальних суден ліхтеровозів на острові Шабаш. Безпосередньо вантажно-розвантажувальні роботи проводяться в портопункті Кілія, який розташований на 54 км річки Дунай. Паспортні глибини біля причалу – 3 м, фактичні – 1,5 м.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vpershe-v-istoriyi-vystavlyaye-na-pryvatyzacziyu-morskyj-port
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати