Україна втратила майже весь рибний промисел в Азовському і Чорному морях 

Україна втратила майже весь рибний промисел в Азовському і Чорному морях 
Фото: з відкритих джерел

З 24 лютого після повномасштабного вторгнення рф на територію України наша країна повністю втратила Азовське море. В результаті бойових дій і мінування території Чорного було втрачено практично весь промисел і в цьому морі.

Про це розповів виконувач обов’язків голови Держрибагенства України Ігор Клименко.

“За цей період  зберігається лише невеличкий прибережний специфічний лов в деяких областях України — Миколаївська, Одеська області, але у порівнянні з попередніми роками лов на Чорному і Азовському морях повністю призупинені. Лише 1% підприємств здійснює якусь невеличку діяльність на прибережних територіях”, – зазначив Клименко.

За його словами, в Азовському морі з початку року було виловлено всього 25 тон риби і все, що становить в 100 разів менше, ніж у попередньому році.

“Війна призвела до того, що понад 90% користувачів припинили свою діяльність на Чорному морі, і питання їхнього відновлення після війни буде стояти критично. Адже наші патріоти, покидаючи свої причали, багато суден затопили, пошкодили, щоб вони не дісталися агресорам”, – наголосив Клименко.

Він підкреслив, що на сьогодні, за попередніми оцінками, збитки для рибної галузі уже сягають понад 800 мільйонів гривень. Міністерство аграрної політики спільно з іншими державними органами, зокрема і з міжнародними організаціями проводить збір інформації, документування, актування, аби в певний період подати позови, пред’явити вимоги і стягнути з Російської Федерації суми збитків.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vtratyla-majzhe-ves-rybnyj-promysel-v-azovskomu-i-chornomu-moryah
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати