Україна вийшла на 8 місце в світі за розміром плантацій лохини 

Україна вийшла на 8 місце в світі за розміром плантацій лохини 
Фото: з відкритих джерел

Площа плантацій лохини в Україні станом на 2021 рік досягла 5,318 га, що є восьмим результатом у світі та другим у східній Європі.

Про це йдеться у звіті International Blueberry Organization (IBO).

Урожай лохини в України становить 8,24 тис. тонн, увесь він продається у свіжому виді.
У звіті зазначається, що більша частка великих плантацій в Україні – інвестиції українського капіталу, хоча є кілька російських та казахстанських інвесторів. Приклад крупних виробників наслідували дрібні фермери з їх крихітними ділянками, подібно до того, що сталося в Польщі.

10 найбільших виробників лохини в світі

До російського вторгнення в Україну наприкінці лютого 2022 року галузь готувалася до подальших інвестицій, мала розвинену інфраструктуру, але з тих пір переведена у режим «виживання». Кілька українських ферм під Києвом постраждали від військових дій, але 90% плантацій зосереджено на захід від столиці, де ситуація не була такою серйозною.

Урожайність лохини у Східній Європі/ Джерело: IBO

За останні два роки внутрішній український ринок збуту також став привабливим для місцевих виробників, іноді пропонуючи вищі ціни, ніж на експортних ринках. Але під час війни купівельна спроможність громадян значно знизилася, що має серйозні наслідки для продажів.

Джерело: agrotimes.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vyjshla-na-8-miscze-v-sviti-za-rozmirom-plantaczij-lohyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати