Україна висловила ЄС та Польщі протест через заборону на імпорт агропродукції

Україна висловила ЄС та Польщі протест через заборону на імпорт агропродукції
Фото: з відкритих джерел

Міністерство закордонних справ передало до посольства Польщі в Україні та представництва Європейського союзу в Україні ноти щодо категоричної неприйнятності ситуації стосовно торговельних обмежень на імпорт аграрної продукції України.

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook спікер МЗС Олег Ніколенко. Він підкреслив, що такі обмеження, якими б причинами вони не обґрунтовувалися, не відповідають угоді про асоціацію між Україною та ЄС та принципам і нормам єдиного ринку ЄС.

“Існують всі правові підстави для негайного відновлення експорту українських аграрних товарів до Польщі, Румунії, Угорщини, Словаччини та Болгарії, а також продовження безперешкодного експорту до інших держав-членів ЄС та загалом безперешкодного транзиту усієї української продукції в інші країни як у межах, так і поза межами ЄС”, – вказав він.

“Лише так можна спільно успішно протидіяти російській повномасштабній агресивній війні проти України та вже зараз зміцнювати єдиний ринок ЄС, учасником якого стане Україна”, – додав він.

Нагадаємо, що напередодні президент Володимир Зеленський провів з цього приводу телефонну розмову з головою Європейської Ради Шарлем Мішелем, після якої заявив, що у час, коли росія порушує свободу торгівлі й намагається заблокувати постачання аграрної продукції на світовий ринок, “точно не час будь-кому слідувати за державою-злом, робити щось схоже”.

Раніше європейський комісар з питань торгівлі Валдіс Домбровскіс оголосив, що Єврокомісія за результатами переговорів досягла принципової домовленості з Болгарією, Угорщиною, Польщею, Румунією та Словаччиною щодо експорту української агропродукції.

Вирішено запровадити заборону імпорту до ЄС української пшениці, кукурудзи, ріпаку і насіння соняшнику (але не соняшникової олії, як анонсувала польська сторона) при скасуванні вказаними країнами власних односторонніх заходів. Крім того, для постраждалих європейських фермерів буде виділено пакет підтримки у 100 мільйонів євро.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-vyslovyla-yes-ta-polshhi-protest-cherez-zaboronu-na-import-agroprodukcziyi
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати