Tempo950x100

Tempo300x100

Україна за 2 роки втратила $ 1 млрд виручки через тіньові схеми мультинаціональних зернотрейдерів

Україна за 2 роки втратила $ 1 млрд виручки через тіньові схеми мультинаціональних зернотрейдерів

Україна за 2 роки через тіньові схеми великих зернотрейдерів втратила $ 1 млрд валютної виручки. Про це стало відомо з презентації-розслідування «Центру аграрної логістики та інфраструктури» «Міжнародні схеми відмивання грошей з використанням легального експорту аграрної продукції транснаціональними корпораціями», пише latifundist.com.

Народний депутат Іван Крулько, сказав, що від експортних операцій аграрної продукції неповернення валютної виручки в 2019 р склало 7,9 млрд грн і за перший квартал 2020 року – 1,6 млрд грн. З них умовні втрати податку на прибуток становлять 1,4 млрд грн за 2019 р 294 млн грн – за 2020 г. (всього 10 млрд грн).

«Не виключаю, що ці цифри можуть бути і більше», – додав Іван Крулько.

Група аудиторів з «Центру аграрної логістики та інфраструктури» повідомляє, що тільки за рішеннями судів по декільком компаніям сума неповернення валютної виручки за останні 2 роки становить понад $ 1 млрд.

«За нашими оцінками, за останні 4 роки в країні щорічно близько 7 млн ​​т зерна експортується з неповерненням валютної виручки. Ми проаналізували близько 30 тис. записів у митній базі України, судові рішення Єдиного реєстру та відкриту інформацію про компанії-імпортерах », – відзначили представники Центру.

Аудитори вважають, що є очевидний механізм створення ланцюжків компаній, який складається з українських компаній, зареєстрованих в нетипових для міжнародної торгівлі країнах (Чехія, Угорщина і т.д.). Ці компанії зареєстровані на українських громадян, які є первинними імпортерами зерна і фігурують в митних деклараціях українського експорту. З публічних джерел видно, що ці компанії операції з експорту у себе не показують і не розраховуються зі своїми українськими постачальниками. Тобто компанії, що показують мільйонні обороти, – насправді пустушки.

«Компанія, у якій один директор і засновник, не може експортувати мільйони тонн зерна на рік. Зрештою, цей товар надходить на кораблі, які йдуть за адресою транснаціональних корпорацій. Таким чином, транснаціональні корпорації в якійсь мірі є бенефіціарами цієї системи», – зазначив представник «Центру аграрної логістики та інфраструктури».

Експерти впевнені, що необхідно відстежити ланцюжок від моменту першого експорту до моменту потрапляння товару до міжнародного трейдера.

«Через те, що останніми роками митниця була позбавлена ​​функції слідства, а податковій «обрізали» функції контролю і декриміналізували неповернення валютної виручки, варіантів вирішити цю проблему в Україні немає. Єдиний варіант – звертатися по міжнародну допомогу, підключати до роботи транснаціональні корпорації, на чиїх кораблях це зерно йде з України. Необхідно написати запити в центральні офіси цих транснаціональних корпорацій», – йшлося під час презентації результатів дослідження.

Відзначається, що, наприклад, в 2008 році Аргентина в справі проти ABCD трейдерів стягнула $ 868 млн на користь держави. Тоді з’ясувалося, що реальна фінансова звітність компаній ADM, Bunge, Cargill і Louis Dreyfus Company не відображала реального доходу від зернових операцій. Внаслідок розкриття протиправних дій уряд Аргентини зажадало від компаній Bunge $ 476 млн, Cargill $ 252 млн і $ 140 млн від LDC.

Перегляди: 17
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-za-2-roky-vtratyla-1-mlrd-vyruchky-cherez-tinovi-shemy-multynacionalnyh
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати