Україна залишається одним із найважливіших аграрних експортерів до ЄС – Єврокомісія

Україна залишається одним із найважливіших аграрних експортерів до ЄС – Єврокомісія
Фото: з відкритих джерел

Україна попри війну залишається на третьому місці серед найважливіших експортерів сільськогосподарської продукції до ЄС та посідає 14-те місце серед найбільш суттєвих імпортерів європейської аграрної продукції.

Про це свідчать дані статистичного зведення щодо сільськогосподарської торгівлі ЄС, оприлюднені на сайті Єврокомісії, передає Укрінформ.

«Імпорт з України залишається на високому рівні від початку року (+EUR 2,1 мільярда, +60% з січня по травень 2023 року порівняно з таким же періодом минулого року). Вона залишається третім (за обсягом – ред.) джерелом аграрного імпорту до ЄС від початку року, при цьому значно зросло надходження зерна, соняшнику, курятини та яєць, а також цукру/ізоглюкози», – йдеться у звіті.

Як зазначається, в абсолютних показниках український аграрний експорт до ЄС зріс з 6 мільярдів 927 мільйонів євро у 2021 році до 13 мільярдів 206 мільйонів євро у 2022 році. У період з січня по травень 2023 року зростання аграрного імпорту з України до ЄС становило 60% порівняно з таким же періодом 2022 року – з 3 млрд 530 млн євро до 5 млрд 646 млн євро.

Водночас Україна залишається важливим напрямком для європейського сільськогосподарського експорту – країна на 14-му місці серед найбільших імпортерів європейської аграрної продукції. В абсолютних цифрах показники аграрного імпорту з ЄС в Україну у 2022 році знизилися порівняно з 2021 роком до 2 млрд 926 млн євро (з 3 млрд 109 млн). Водночас з перші п’ять місяців 2023 року аграрний імпорт з ЄС до України зріс на 37 відсотків (+384 млн євро) – з 1 млрд 27 млн євро у 2022 році до 1 млрд 412 млн у поточному.

Як повідомлялося, після початку російського повномасштабного вторгнення в Україну та блокади українських чорноморських портів ЄС створив так звані коридори солідарності на кордонах з Україною для транспортування українських продовольчих товарів, зокрема, зерна та інших видів продовольства, на світові ринки.

Внаслідок логістичних проблем збільшення потоку сільськогосподарської продукції з України спричинило ускладнення на ринках 5 країн-сусідів.

Єврокомісія після консультацій заборонила імпорт пшениці, кукурудзи, ріпаку та соняшнику з України до Болгарії, Угорщини, Польщі, Словаччини та Румунії за наполяганням цих країн. 5 червня дію заборони було продовжено до 15 вересня 2023 року.

Міністри сільського господарства п’яти країн ЄС 19 липня ухвалили у Варшаві спільну заяву, в якій наполягають на продовженні до кінця року ембарго Єврокомісії на ввезення українського зерна, при цьому транзит його зберігатиметься.

Перший віцепрем’єр-міністр – міністр економіки Юлія Свириденко наголосила, що у разі продовження Єврокомісією заборони на імпорт українського зерна після 15 вересня Україна може розглядати дзеркальні заходи.

Перегляди: 0
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zalyshayetsya-odnym-iz-najvazhlyvishyh-agrarnyh-eksporteriv-do-yes-yevrokomisiya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    12 Листопада

    FAO та ЄБРР оголосили конкурс на створення навчальних курсів для підтримки українського агробізнесу з фінансуванням до 15 тисяч доларів

    Стартап виготовляє зі спіруліни морозиво, йогурти та навіть консерви

    У рф різко здорожчало виробництво молока

    У Мінагрополітики обговорили з представниками банку страхування аграріїв від воєнних ризиків на прифронтових територіях

    Аграрії отримали майже 420 млн грн на сади і теплиці

    Україна на шляху приєднання до комітетів Організації економічного співробітництва та розвитку

    До 70% коньяку в рф виявилося підробкою

    USDA залишає без змін обсяги виробництва та експорту української пшениці та кукурудзи у 2024/25 МР

    Азербайджан купує найбільше української мороженої яловичини

    У Мінагрополітики обговорили запровадження режиму експортного забезпечення

    БІЛЬШЕ НОВИН