Tempo950x100

Tempo300x100

Україна залишається в трійці найбільших постачальників агропродукції до ЄС

Україна залишається в трійці найбільших постачальників агропродукції до ЄС
Фото: з відкритих джерел

Попри російську агресію, за даними на листопад 2023 року, Україна залишається на третій позиції серед найбільших постачальників сільськогосподарської продукції до ЄС, поступаючись лише Бразилії та Великій Британії.

Як повідомляє Укрінформ, про це йдеться у звіті Єврокомісії щодо аграрної торгівлі за станом на листопад поточного року. Повний текст документа оприлюднений на сайті цієї інституції.

«Імпорт до ЄС зріс до місячного показника у 5% у серпні 2023 року, та досяг €12.5 мільярда, що на 15 відсотків менше за рівень серпня 2022 року. Разом з цим, загальний імпорт у період з січня по серпень 2023 року сягнув €107.4 мільярда, що продемонструвало лише незначне зменшення у порівнянні з таким же періодом 2022 року (-3%, або – €3 мільярди)… До «топу» країн походження імпорту для ЄС в період з січня по серпень 2023 року входять три країни – Бразилія, Велика Британія й Україна», – йдеться у повідомленні.

Як зазначається в тексті самої доповіді, Україна була на третьому місці за обсягами поставок сільськогосподарської продукції до ЄС з абсолютивним показником у €8 мільярдів з січня поточного року. Загальний обсяг європейського імпорту з України з січня по серпень залишався більшим на 23 відсотки, або на 1,5 мільярда, у порівнянні із цим же періодом 2022 року. Разом з цим, з червня поточного року місячні показники поставок аграрної продукції з України дещо уповільнилися.

За показниками європейського експорту Україна посідає 14-ту позицію серед найбільш важливих споживачів європейської аграрної продукції, із показником € 2,5 мільярда у період з січня по серпень 2023 року. Минулого року у цей же період Україна імпортувала з ЄС аграрну продукцію на € 1,8 мільярда, тож в абсолютних цифрах приріст за цим показником склав 385 мільйонів євро, або 21 відсоток.

Перегляди: 39
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zalyshayetsya-v-trijczi-najbilshyh-postachalnykiv-agroprodukcziyi-do-yes
Like
Цікаво
Подобається
2
Сумно
Нічого сказати