Tempo950x100

Tempo300x100

Україна збільшила експорт яловичини 

Україна збільшила експорт яловичини 
Фото: fresh and raw beef steak with green herbs

В січні-листопаді 2023 року Україна збільшила виручку від експорту ВРХ і яловичини майже на 11% порівняно до минулорічного періоду. В розрізі поставок свіжої та яловичини спостерігається тенденція збільшення, але експорт ВРХ живою вагою навпаки скоротився. Про це повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

За попередніми даними ДССУ, в листопаді Україна експортувала 583 тони ВРХ живою вагою, що на 20% менше порівняно до жовтня поточного року. Виручка за поставлених тварин склала 816 тис. дол. і скоротилася на 20% порівняно до попереднього місяця. Минулого місяця корів в Україні купували лише клієнти з Лівану, які скоротили обсяги закупок. Взагалі, в січні-листопаді 2023 року Україна експортувала 16,05 тис. тон ВРХ живою вагою на суму 25,23 млн дол. Це на 5% менше ніж торік в натуральних обсягах. Грошова виручка за поставлених тварин скоротилася на 24%.

В листопаді 2023 року Україна збільшила обсяги експорту охолодженої яловичини до 33,8 тон, що на 50% більше ніж в жовтні. Грошова виручка за поставлений товар збільшилась до 120,1 тис. дол. (+49%). Порівняно до листопаду минулого року, експорт свіжої яловичини збільшився на 97% в натуральних обсягах і на 89% в грошовому еквіваленті. Близько 98% експортованого товару було відвантажену в Грузію. Обсяги експорту збільшилися тому, що минулого місяця поновилися поставки до Туреччини, Маршалових островів, а Грузія і Сейшельські острови збільшили обсяги закупок. З початку року Україна експортувала 225,8 тон охолодженої яловичини, що на 86% більше порівняно до січня-листопаду 2022 року. Виручка за поставлений товар за 11 місяців 2023 року склала 836 тис. дол., що на 79% більше порівняно до минулорічного періоду.

Натуральні обсяги експорту мороженої яловичини виросли до 1,8 тис. тон (+4%), а грошова виручка за поставлене м’ясо збільшилась до 7,62 млн дол. (+6%) порівняно до жовтня 2023 року. Близько 62% експортованої яловичини було відвантажено у Китай, 14% в Азербайджан, 10% в Казахстан. Минулого місяця збільшилися поставки м’яса у Китай, Казахстан, Лівію, Туреччину, Узбекистан. Однак, порівняно до листопаду 2022 року експорт мороженого червоного м’яса скоротився на 17% в натуральних обсягах і на 4% у грошовому еквіваленті. Хоча, сумарно, за 11 місяців 2023 року Україна експортувала 19,27 тис. тон мороженого червоного м’яса, що на 31% більше порівняно до минулорічного періоду. Експортна виручка в січні-листопаді 2023 року склала 77,67 млн дол., що на 24% більше ніж торік.

Георгій Кухалейшвілі припускає, що обсяги експорту яловичини в листопаді виросли через активізацію попиту в країнах-партнерах напередодні Різдва, Нового Року, Китайського Нового Року та Рамадану. Збільшенню обсягів експорту сприяє низький попит на яловичину на внутрішньому ринку, через високі ціни. В листопаді ціни на курятину, свинину та яловичину в середньому зросли на 2,28%. Варто зазначити, що збільшення обсягів поставок червоного м’яса з України за кордон відбулося в контексті зростання експортних відвантажень водним транспортом через порти Чорного моря та Дунаю до 4,3 млн тон у листопаді. За оцінками брокерської компанії Spike Brokers, це є рекордним місячним показником з квітня цього року.

Збільшення обсягів експорту яловичини в листопаді відбулося попри скорочення експортних поставок агропродукції з України автомобільним транспортом через страйки перевізників Польщі, Угорщини та Словаччини, які блокували пункти перетину західного кордону. За даними Державної прикордонної служби України, понад 3,5 тисячі вантажних автомобілей застрягли в черзі через блокування руху польськими перевізниками на чотирьох пунктах пропуску. Ймовірно, транспортні перешкоди через непорозуміння з нашими західними партнерами є однією з причин скорочення обсягів експорту м’яса порівняно до листопаду минулого року.

В листопаді Україна імпортувала 33 тони (-98%) ВРХ живою вагою в Італії і Словаччині. В січні-листопаді 2023 року Україна імпортувала 615 тон ВРХ, що на 37% менше ніж торік. Минулого місяця обсяги імпорту охолодженої яловичини зменшилися до 7,5 тон (-9,5 тон), а мороженої яловичини навпаки виросли до 217 тон (+11%). Червоне м’ясо в Україну постачали США, ЄС та Аргентина. Порівняно до листопаду 2022 року Україна збільшила імпорт свіжої яловичини на 20%. В січні-листопаді 2023 року імпорт охолодженої яловичини скоротився до 122,5 тон (-116%), а мороженого червоного м’яса виріс до 1,92 тис. тон (+68%).

В листопаді сальдо зовнішньої торгівлі ВРХ і яловичиною було позитивним – 6,92 млн дол.

Перегляди: 29
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zbilshyla-eksport-yalovychyny-2
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати