Україна збільшила імпорт свинини у 3,5 рази: у кого купуємо

Україна збільшила імпорт свинини у 3,5 рази: у кого купуємо
Фото: з відкритих джерел

У квітні імпорт свинини дещо зріс проти попереднього місяця, проте залишається малопомітним у сукупній ємності ринку, констатують аналітики Асоціації «Свинарі України» із посиланням на дані митної статистики. Чи вплине на імпортну активність розблокування кордонів, читайте далі.

Упродовж другого місяця весни до України надійшло близько 280 т свіжої, охолодженої та мороженої свинини (УКТ ЗЕД 0203), свідчать попередні дані митної статистики ДМСУ. «Притік імпортної свинини у квітні зріс у 3,5 рази проти рекордно низького березневого показника. На фоні тривалого блокування польського кордону, активніше надходження м’ясної сировини забезпечили поставки з Канади, звідки за квітень завезли 233 т сукупною вартістю 586 тис. дол. США. Це перевищує поставки свинини звідти за підсумками першого кварталу, тож за чотири місяці частка канадської продукції сягнула 44% сумарного імпорту. Остання за аналізований період склала 941 т, що майже учетверо поступається аналогічному показнику минулого року», — коментують в аналітичному відділі Асоціації «Свинарі України».

Новини щодо розблокування кордонів, на думку аналітиків Асоціації «Свинарі України», істотного впливу на активність імпортерів м’яса та ситуацію на ринку свинини, найімовірніше, не матимуть: «Основним драйвером для пожвавлення зовнішніх поставок завжди є економічний. Так, протягом квітня ціни на свинину в країнах ЄС, які є основними постачальниками цього виду м’яса, залишалися відносно стабільними. В Україні ж позитивна динаміка була малопомітною: середня ціна у квітні лише незначно перевищує березневі. Тож цінова привабливість європейського м’яса не зросла, а представники українських м’ясопереробних підприємств не відзначають браку сировини. За зміни цінової кон’юнктури у подальшому імпортна активність може пожвавитися, проте істотного впливу на загальну ситуацію навряд матиме, адже наразі питома вага іноземного м’яса у загальній ємності ринку свинини складає близько 1%».

Зазначимо, зовнішні поставки свинини за січень-квітень склали 723,6 т чи 1,8 млн дол. США у валютному вираженні, а основним ринком збуту залишаються ОАЕ.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zbilshyla-import-svynyny
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  24 Травня

  Для кредитування аграріїв на прифронтових територіях необхідно розробити умови страхування

  Експорт олійної продукції через порти Одеси становить близько 75%-80%

  Найбільша пекарня світу підмішає у тісто солодкі мікробні білки, які не викликають ожиріння

  Україна увійшла до трійки найбільших постачальників меду до ЄС

  У червні може зрости ставка плати за використання зерновозів ЦТЛ

  Зростання цін на європейську пшеницю зменшує експорт з ЄС та сприяє нарощуванню поставок з рф

  Захоплений окупантами Інститут рису на Херсонщині змінює напрям роботи

  Ціни закупівлі живця коливаються в межах 58,5–62 грн/кг

  На Одещині зʼявиться лабораторія, яка моделюватиме виробництво круп

  Прибутки з гектарів. Якими будуть ціни на землю в Україні та скільки на цьому можна заробити

  БІЛЬШЕ НОВИН