Україна збільшила поставки мороженої яловичини на зовнішні ринки

Україна збільшила поставки мороженої яловичини на зовнішні ринки
Фото: fresh and raw beef steak with green herbs

В травні Україна наростила обсяги експорту мороженої яловичини на фоні початку сезону відпусток і збільшення попиту з боку готельного і ресторанного бізнесу. В той самий час, поставки ВРХ живою вагою та охолодженої яловичини скоротилися, – повідомляє аналітик Асоціації виробників молока Георгій Кухалейшвілі.

За попередніми даними ДССУ, в травні 2024 року Україна експортувала 529 тон ВРХ живою вагою, що на 35% менше порівняно до квітня 2024 року і на 350% менше порівняно до травня 2023 року. Виручка за поставлених тварин склала 776 тис. дол. і зменшилась на 54% порівняно до квітня поточного року і на 438% порівняно до травня 2023 року. Всі поставки були спрямовані до Лівану. В січні-травні 2024 року Україна експортувала 3,76 тис. тон ВРХ (-174%) на суму 6,36 млн дол. (-159%).

В травні 2024 року Україна скоротила обсяги експорту охолодженої яловичини до 241 тони, що на 40% менше порівняно до квітня поточного року і на 73% більше ніж торік. Грошова виручка за поставлений товар склала 1,46 млн. дол., що на 46% менше порівняно до квітня 2024 року і на 84% більше порівняно до травня 2023 року. Близько 75% експортованого м’яса постачалося в Туреччину, 17% в Ліван і 8% в Йорданію. В січні-травні 2024 року Україна експортувала 884 тон охолодженої яловичини на суму 5,53 млн дол., що на 90% більше в натуральних обсягах і на 94% в грошовому еквіваленті порівняно до минулорічного періоду.

Натуральні обсяги експорту мороженої яловичини в травні склали 1,61 тис. тон, що на 22% більше порівняно до квітня поточного року і на 54% менше порівняно до травня 2023 року. Грошова виручка за поставлене м’ясо склала 6,34 млн дол., що на 16% більше порівняно до квітня 2024 року і на 58% менше порівняно до травня 2023 року. Близько 39% експортованого червоного м’яса постачалося в Азербайджан, 26% в Китай, а 9% в Узбекистан. В січні-травні 2024 року Україна експортувала 6,73 тис. тон мороженої яловичини на суму 28,35 млн дол., що на 41% менше в натуральних обсягах і на 33% менше в грошовому еквіваленті порівняно до минулорічного періоду.

Георгій Кухалейшвілі зауважує, що ситуація з попитом на червоне м’ясо в світі неоднозначна. З початком курортного сезону, сезону відпусток і шашлику в світі підвищується попит на яловичину з боку готельного і ресторанного бізнесу. За даними Cattle Trends, попит на яловичину має зростати в перспективі на фоні скорочення поголів’я в США і Канаді. Як повідомляє видання Foodmag.com.au, попит на австралійську яловичину виріс в Японії та Південній Кореї через зменшення поставок зі США.

Однак, економіст Steiner Group Алтин Кало пов’язує послабилися ціни на яловичину на американському ринку через сповільнення попиту на червоне м’ясо з боку рітейлу, а також через скорочення продажів таких готових м’ясних продуктів, як гамбургери та стейки. В США збільшилися обсяги забою ВРХ через поширення пташиного грипу серед корів. Тому, пропозиція яловичини в США різко зросла попри тривалий тренд щодо скорочення поголів’я ВРХ.

В травні 2024 року Україна скоротила імпорт ВРХ живою вагою до 600 тон з Чехії, що на 55,4 тони менше порівняно до квітня. За останній місяць збільшився імпорт охолодженої яловичини до 12 тон (+21%) і мороженої яловичини до 278,4 тис. тон (-12%). Червоне м’ясо постачалося в Україну з ЄС, Аргентини, Австралії та Нової Зеландії.

В березні сальдо зовнішньої торгівлі ВРХ і яловичиною було позитивним і склало 7,1 млн дол.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zbilshyla-postavky-morozhenoyi-yalovychyny-na-zovnishni-rynky
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН