Tempo950x100

Tempo300x100

Україна зібрала менший урожай яблук

Україна зібрала менший урожай яблук
Фото: з відкритих джерел

За підсумками 2023 року, очікується незначне зменшення виробництва яблук галузевими підприємствами: 500 тис. тонн проти 600 тис. тонн у попередні роки, але його буде достатньо для потреб внутрішнього ринку та експорту.

Про це йдеться в експертному огляді плодоовочевого ринку журналу «Садівництво по-українськи».

«2023/2024 став сезоном викликів для виробників фруктів та інших учасників цього ринку, власне, як і решта сезонів, – зауважив Володимир Гуржій, керівник компанії USPA Fruit. – Не дивлячись на те, що Україна отримала менший урожай яблук, ніж торік, але він на рівні середнього за останні роки. Кожного разу ми маємо адаптуватись до умов нових сезонів, але, здається, що це вже стало мейнстримом і звичним для українського бізнесу».

Ціни на свіжому ринку яблук у поточному сезоні є доволі високими, хоча і не рекордними, вважає Євген Кузін, аналітик EastFruit. Цьому є декілька причин: виробництво яблук знизилося, високі ціни свіжого яблука підтримуються високими цінами на яблуко для переробки. Причому ціна на яблуко для концентрату є високою не тільки в Україні, а й у Польщі, Молдові та інших країнах-виробниках яблук.

Джерело:AgroTimes

Перегляди: 21
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zibrala-menshyj-urozhaj-yabluk
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати