Україна зможе експортувати зерно через хорватські порти

Україна зможе експортувати зерно через хорватські порти
Фото: з відкритих джерел

Україна та Хорватія домовилися про використання хорватських портів для експорту українського зерна. Загреб допоможе Києву з втіленням “мирного плану”.

Як повідомляє прес-служба МЗС України, 31 липня український міністр закордонних справ Дмитро Кулеба провів переговори з міністром закордонних і європейських справ Республіки Хорватія Гордоном Гирличем-Радманом під час його візиту до України. 

З огляду на вихід РФ з Чорноморської зернової ініціативи, важливою темою переговорів став український продовольчий експорт.

“Ми домовилися про можливість використання хорватських портів на Дунаї та в Адріатичному морі задля транспортування українського зерна. Зараз ми будемо працювати над тим, щоб прокласти якомога ефективніші маршрути до цих портів та максимально скористатися цією можливістю. Кожен внесок у розблокування експорту, кожні відкриті двері — це справжній, дієвий внесок у продовольчу безпеку світу”, — підкреслив Кулеба.

Зазначається, що головною темою переговорів сьогодні, як і традиційно з іншими партнерами, була зброя.

“Зі зрозумілих причин, не буду ділитися деталями. Скажу лише, що є конкретні домовленості, які незабаром будуть реалізовані. Окремо відзначу, що допомога, яку надає Хорватія, є дуже солідною, якщо порахувати її частку в загальному військовому бюджеті цієї країни”, — зауважив український міністр.

Представники країн також обговорили підготовку до Міжнародної донорської конференції з розмінування в Україні, яка відбудеться у Загребі в жовтні.

“Хорватська сторона підтвердила готовність взяти участь у втіленні цілої низки пунктів Формули миру: щодо продовольчої безпеки, енергетичної безпеки, відновлення поваги до статуту ООН і територіальної цілісності України, досягнення справедливості за російські злочини та запобігання екоциду”, – заявив глава МЗС України.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayina-zmozhe-eksportuvaty-zerno-cherez-horvatski-porty-shho-vidomo
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати