Українці їстимуть польський буряк

Українці їстимуть польський буряк

Сьогодні на гуртових ринках країни польський буряк коштує 10,5-11 грн/кг (0,34-0,35 EUR/кг), пише Інфошувар.

За такою ж самою ціною на ринках пропонується якісний український буряк, втім, його пропозиція обмежена і, за словами гуртових компаній, імпортний буряк все одно переважає по параметрах якості українську продукцію. На гуртових ринках сьогодні можна знайти буряк і по 9-9,5 грн/кг (0,29-0,3 EUR/кг), але це переважно некондиційна продукція від вітчизняного виробника. Гуртові компанії та роздрібні покупці надають перевагу більш якісній і,відповідно, дорожчій продукції і саме це стимулює імпорт. Експерти наголошують на тому, що ранній початок імпорту буряку є однією з головних особливостей цього сезону. Перші обсяги почали завозитись з Білорусі ще на початку листопада і це було досить нетиповим явищем, адже в цей період в українських господарствах тривало збирання власного врожаю. Передумови для імпорту з Польщі з’явились ще на початку грудня, коли була зафіксована майже двократна різниця в ціні між польським та українським буряком.

«Станом на кінець календарного року і кінець першого півріччя овочевого сезону, ціни на буряк в Україні вже формуються по імпорту, хоча в попередні т.з. «дефіцитні» роки ми починали масово імпортувати буряк тільки в кінці зими. На мою думку, зменшення пропозиції української продукції і, відповідно, потреба в імпорті вже у грудні пов’язана не тільки із зменшенням власного виробництва. В попередні два маркетингові роки ціни на буряк починали зростати тільки в лютому, тоді багато хто з виробників були засмучені тим, що не «дотримали» буряк до весни. Тому, враховуючи досвід останніх двох сезонів, українські фермери сьогодні не поспішають продавати буряк. Але «стриманий» обсяг все одно колись з’явиться на ринку, поки що його місце буде поступово заповнювати імпорт »,- коментує ситуацію Тетяна Гетьман, керівник інформаційного центру «Інфо-Шувар».

За даними «Інфо-Шувар», в грудні буряк став лідером за темпами подорожчання серед інших овочів «борщового набору», протягом місяця ціни на нього зросли в 1,5 рази. В порівнянні з минулим роком, український буряк подорожчав в 2,5 рази. В Польщі сьогодні буряк коштує по 0,15-0,18 EUR/кг, тобто на 65-75% дешевше від українського буряка. Це на 15-17 % дорожче, ніж рік тому, але на відміну від українського буряка, польський буряк в жовтні суттєво подешевшав, протягом листопада і грудня ціни на нього вже майже не змінювались.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinci-yistymut-polskyj-buryak
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати