Українці створили їжу для екстремальних умов. Її беруть на Еверест, в Антарктиду та на фронт

Українці створили їжу для екстремальних умов. Її беруть на Еверест, в Антарктиду та на фронт
Фото: з відкритих джерел

Виробник натуральних сублімованих та сушених страв для швидкого приготування компанія ЇDLO за результатами 2022 року отримала 22 млн грн доходу.

ЇDLO була заснована у 2016 році підприємцями Іваном Кисилицею, Михайлом Темпером та Сергієм Андрєєвим.

Продукти ЇDLO побували на Евересті та в Антарктиді, підкорювали Монблан, а зараз слугують тактичною їжею для воїнів ЗСУ. Нещодавно компанія передала на фронт сотню упаковок, додавши до неї стільки ж пакетів кави, а також вітаміни.

Як основну технологію ЇDLO застосовує сублімацію. Процес сублімації продуктів доволі затратний і тривалий, але він має безліч переваг порівняно зі звичайним сушінням.

Перш за все, сушка відбувається при температурі 100-120°С, через це з продукту випаровується вся вода і багато корисних її властивостей. При сублімації зберігається будова клітин в тканинах продукту, білки не піддаються денатурації (це важливо при сушінні м’яса або риби).

Сублімовані продукти також можуть зберігатися протягом кількох років і після додавання до них води повністю відновлюються, зберігаючи всі свої якості. У таких продуктах не може розвиватися зростання будь-яких грибків або інших небажаних мікроорганізмів.

У їх складі – лише сушені інгредієнти і глутамат натрію для смаку. 

У ЇDLO також звертають увагу, що сублімовані страви не потребують додавання ароматизаторів, барвників і консервантів, тому що повністю зберігають всі свої смакові властивості.

Зараз у асортименті компанії – сухі сніданки, супи, другі стравибатончики, снеки та напої. Наприклад, можна поласувати квасолею чалі з овочами, грузинським харчо з яловичиною, фузіллі з курячим філе чи гаспачо.

Джерело: newfood.media

Перегляди: 5
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinczi-stvoryly-yizhu-dlya-ekstremalnyh-umov-yiyi-berut-na-everest-v-antarktydu-ta-na-front
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати