Українців шокували “космічні” ціни на черешню

Українців шокували “космічні” ціни на черешню
Фото: з відкритих джерел

Українці в середині травня зіштовхнулися із “космічними” цінами на черешню. Так, часом ціни сягають 600 гривень або навіть перевалюють 1000 за кілограм.

Так, кияни у соцмережах вказують на вартість черешні на ринках по 750 гривень чи навіть 1200 гривень.

Ціни на черешню у Києві
Ціни на черешню у Києві
Ціни на черешню у Києві

На сервісі Fruit Time пропонується купити кісточковий плід за 1 498,40 грн за 1 кг. Не дивно, адже країною походження вказано Іспанію.

Ціни на черешню в Україні

У Мукачеві черешня теж коштує дорожче за іншіх ягід та фруктів – 600 гривень.

Експерти зазначають, що цьогорічний урожай черешні може бути пізнішим, якщо взагалі буде. Тому високі ціни можна пояснити дефіцитом і, як наслідок, закупівлею дорогою імпортної черешні.

Справа в тому, що 2023 року період запилення більшості кісточкових фруктів супроводжувався дощами та вітром. Саме в ту пору, коли черешні та інші фрукти починали формувати плоди у травні, погода була холодною та дощовою.

“Якщо погода буде теплою та без опадів, тоді є шанс на врожай черешні та вишні. У разі нестачі вітчизняних фруктів їх можна імпортувати з інших країн. При цьому ціни будуть високими. Але ми матимемо, що пропонуватимемо споживачам”, – так висловився президент Української Плодоовочевої Асоціації Тарас Баштанник”.

Цены на черешню в Украине

Крім того, слід зазначити, що сусідня Молдова, яка постачала велику кількість садівницьких культур і відносно недорого, цього року теж збиратиме із запізненням на тиждень – десять днів від минулорічних графіків.

Причина в холодній погоді у квітні та на початку травня, що затримало процес вегетації ранньої черешні та абрикосів у всіх районах країни. Великого врожаю не очікують. Але чіткіше прогнози можна буде вибудовувати у червні. Принаймні у Молдові роблять ставку на пізніші сорти.

Джерело: Хвиля

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayincziv-shokuvaly-kosmichni-cziny-na-chereshnyu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати