В Україні з 1 червня 2025 року вводять нові ліміти на карткові перекази

Від 1 червня 2025 року в Україні починають діяти нові правила для грошових переказів на банківські картки фізичних осіб. Головна зміна — запровадження щомісячних лімітів на суми переказів, які відтепер залежатимуть від фінансового ризику кожного клієнта.
Про це розповідає AgroReview
Нові ліміти: деталі для різних категорій клієнтів
Громадяни, які знаходяться у категорії середнього чи низького ризику, зможуть здійснювати карткові перекази на суму до 100 тисяч гривень на місяць. Для осіб з високим рівнем фінансового ризику цей ліміт становитиме лише 50 тисяч гривень щомісячно. Високоризиковою вважають категорію громадян, які не мають підтвердженого офіційного доходу.
«Це можуть бути різні верстви населення. Якщо немає офіційного заробітку, немає ніякого руху по картках, а потім різко надходять великі суми дуже часто — це формує підозри щодо махінацій. Відповідно, банки до таких людей можуть більш прискіпливо придивлятися. І, якщо будуть виявлені порушення, вони можуть заблокувати такий рахунок», — зазначив фінансовий експерт Андрій Шевчишин.
За словами експерта, ці нововведення — частина зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом та FATF (групою з розробки фінансових заходів боротьби з відмиванням грошей). Головна мета — прозорий контроль за переміщенням фінансових потоків та недопущення відмивання нелегальних доходів. Відтепер саме банки відповідатимуть за фінансовий моніторинг дотримання таких лімітів, а не Нацбанк.
Контроль поширюється та винятки з нових правил
Відстеження стосується не лише переказів на картки, а й усіх транзакцій за допомогою IBAN. Це дозволяє банкам контролювати спроби обійти обмеження шляхом переведення коштів іншими каналами.
Андрій Шевчишин підкреслив, що нові правила не торкнуться волонтерів, власників зарплатних карток, а також тих, хто регулярно звітує податковим органам і має підтвердження офіційного доходу. Окрім того, для підвищення лояльності з боку банку клієнтам варто надати додаткові документи щодо джерел доходу та зазначити очікувані щомісячні надходження під час відкриття рахунку.
Завдяки цим змінам банківська система зможе ефективніше відстежувати підозрілі фінансові операції та підвищити рівень фінансової безпеки в країні.