Україні необхідно відкривати нові ринки, щоб забезпечити світову продовольчу безпеку
Міністр аграрної політики та продовольства України Віталій Коваль зустрівся з представниками Міжнародної Торгової Палати та Торгово-промислової палати України. У зустрічі взяли участь генеральний секретар МТП Джон Дентон, президент ТПП України Геннадій Чижиков, заступниця Міністра Оксана Осьмачко.
Віталій Коваль наголосив, що серед основних пріоритетів Мінагрополітики – євроінтеграція та якісний перехід від моделі аграрної країни до агроіндустріальної. Також – підтримка фермерів з прифронтових територій, які найбільш вразливі, оскільки багато втратили через повномасштабне вторгнення росії.
«Загальні втрати агросектору через повномасштабне вторгнення росії – 80 млрд доларів. З них прямі втрати – 13 млрд доларів. Зокрема, українські аграрії зазнали великих непрямих збитків через закриття чорноморського зернового коридору, коли ціна на перевезення однієї тонни продукції з 30 доларів зросла до 100 доларів», – підкреслив Міністр.
За його словами, на сьогодні тонна української агропродукції, яка йде на експорт, – 309 доларів, а в Польщі – 1650. Тому для агросектору важливо перейти на глибинну переробку і виробництво продукції з високою доданою вартістю, щоб збільшити вартість експорту і бути конкурентоспроможними на світовому ринку. Також необхідно відкривати нові ринки, щоб забезпечити світову продовольчу безпеку і розвивати нормальні стосунки з цивілізованими країнами.
Крім того, Міністр звернув увагу на важливість спільної боротьби з дезінформацією, яку активно розповсюджує ворог у світі і ЄС зокрема щодо української сільгосппродукції.
«Ворог перекручує реальність і розповсюджує міфи про експорт української агропродукції до ЄС. Один з таких міфів, що Україна завалила європейський ринок м’ясом птиці та цукром, і європейський фермер не витримує конкуренції. Насправді в 2023 році Україна всього експортувала м’яса птиці на 800 млн доларів тоді, як Польща – на понад 4 млрд доларів. Квота експорту українського цукру в ЄС на наступний рік – 109 тисяч тонн. При цьому загалом ЄС щороку імпортує 3 млн тонн цукру. Ми хочемо рівних умов торгівлі і говорити мовою фактів і цифр», – підкреслив Віталій Коваль.
Сторони домовилися продовжувати співпрацю щодо підтримки та відновлення українського агросектору.