В Україні схвалили програму розвитку тваринництва до 2033 року

Кабінет Міністрів схвалив Концепцію Державної цільової економічної програми розвитку тваринництва на період до 2033 року.
Про це розповідає AgroReview
Відповідне розпорядження № 76-р було ухвалене під час засідання, повідомили у Міністерстві аграрної політики.
Зазначається, що затверджена концепція слугує основою для розробки Державної цільової програми розвитку тваринництва, переліку дієвих заходів покликаних сприяти розвитку галузей тваринництва.
За словами міністр аграрної політики та продовольства Віталія Коваля, розвиток тваринництва – один з головних пріоритетів розвитку агросектору. Це також допоможе збалансувати рослинництво.
Згідно з Концепцією, Державна цільова економічна програма розвитку тваринництва має забезпечити:
- задоволення потреб внутрішнього ринку у безпечній та якісній харчовій продукції тваринного походження;
- створення прогресивної форми підприємницької діяльності. Зокрема, фермерського господарства, що забезпечить подальшу інтеграцію в інфраструктуру аграрного ринку (збільшення частки виробництва продуктів тваринництва від фермерських господарств у категорії підприємств до 10%);
- створення організаційно-економічних умов для мотивованого розвитку галузі тваринництва. Зокрема, поєднання державних механізмів регулювання (розроблення державної цільової економічної програми, регіональних програм розвитку та підтримки товаровиробників) і ринкових механізмів. Це стимулюватиме розвиток потужностей з переробки продуктів тваринництва (збільшення обсягу надходження молочної сировини на промислову переробку до 6 млн тонн);
- стабілізацію і збільшення поголів’я сільськогосподарських тварин;
- забезпечення стабільного ветеринарно-санітарного стану, біологічної, інфекційної і інвазійної безпеки тваринницьких об’єктів;
- просування експорту харчових продуктів тваринництва та відкриття нових ринків.
Також концепція передбачає підтримку малих та середніх виробників, стимулювання укрупнення та розвитку на кооперативних засадах фермерських і особистих селянських господарств.
До того ж впровадження сучасних технологій сприятиме зменшенню забруднення довкілля та дотриманню принципів сталого розвитку і екологічної безпеки.