Україні вже не потрібна зернова угода!?

Україні вже не потрібна зернова угода!?
Фото: з відкритих джерел

Головний торговий представник ООН Ребека Грінспан виразила бажання відновити зернову угоду, проте експерти вважають, що Україні вже не потрібна така угода.

Щодо ініціативи України створити транспортний коридор для експорту зерна, Ребека Грінспан вважає це позитивним кроком для глобальної продовольчої безпеки. Проте вона також зауважила, що існують високі ризики в цьому питанні.

Водночас Лондонський Lloyd’s веде переговори щодо надання страхового покриття для поставок українського зерна, якщо буде досягнута нова угода щодо Чорноморського коридору.

Україна намагається встановити тимчасовий транспортний коридор для експорту зерна через Чорноморську колію, оскільки Росія заблокувала деякі українські порти. Тим не менше, успішні військові операції та використання Україною зброї змінили ситуацію, і кораблі вже почали покидати українські порти без угоди з російською стороною. Це свідчить про зміну балансу сил у регіоні та можливість для України вільно торгувати зі світом.

Отже, хоча ООН виражає бажання відновити зернову угоду, деякі експерти вважають, що Україні вже не потрібна така угода, і вона може встановити нові транспортні коридори для експорту зерна.

Аналітик Йорук Ішик правильно вказав на зміни в геополітичній та військово-морській ситуації в регіоні після успішних військових операцій та ефективного використання Україною зброї. Ці зміни дійсно вплинули на баланс сил між Росією і Україною.

Факт того, що Україна може ефективно експортувати зерно без угоди з російською стороною, свідчить про здатність України управляти своїми портами та забезпечувати безпеку морських перевезень. Це дійсно важливий крок для України, оскільки це дає можливість незалежності в торговельних операціях та зменшує залежність від інших країн.

Інтернаціональний характер суден, які вже успішно покинули українські порти, та їхнє належність міжнародним банкам та великим країнам, дійсно робить їх менш вразливими перед російськими атаками.

З цими змінами Україна має можливість вільно торгувати зі світом та повернути вільне судноплавство в своїх портах.

Джерело: graintrade.com.ua

Перегляди: 16
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayini-vzhe-ne-potribna-zernova-ugoda
Like
Цікаво
3
Подобається
4
Сумно
1
Нічого сказати
9