Українське садівництво зробило великий прорив за останнє десятиліття

Українське садівництво зробило великий прорив за останнє десятиліття
Фото: з відкритих джерел

Українське садівництво зробило великий прорив за останнє десятиліття. Сьогодні це успішний конкурентоспроможний сектор у Європі та світі.

Про це зазначив виконуючий обов’язки Міністра аграрної політики та продовольства України Тарас Висоцький під час вітального слова на Х Міжнародній науково-практичній конференції «Успішне садівництво і переробка: технології та інновації, вчимося перемагати. Кісточкові. Зерняткові. Горіхоплідні».

За його словами, розвитку садівництва сприяла низка факторів, зокрема державні програми підтримки галузі, земельна реформа. Проте основну роль відіграли підприємці, саме завдяки їх відданості справі, професійності і креативності галузь розвивається.

«Садівництво в Україні за останнє десятиліття зробило справжню революцію. Раніше Україна постійно імпортувала фрукти та ягоди. Зараз ми повністю забезпечуємо внутрішні потреби і є стабільними експортерами фруктів на ринки ЄС. Це визнання того, що українська продукція високої якості і конкурентна по ціні», –  підкреслив Тарас Висоцький.

Він також нагадав про державну допомогу, яку можуть отримати садівники. Зокрема, з 2022 року для малого і середнього бізнесу діє урядова грантова програма з розвитку садівництва. Згідно з умовами, підприємець може отримати грант до 7 млн гривень. За два з половиною роки видано грантів на суму майже 800 млн гривень, для майже 2 600 га нових садів. Це також нові робочі місця для понад 800 постійних та 25 тисяч сезонних робітників.  

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinske-sadivnycztvo-zrobylo-velykyj-proryv-za-ostannye-desyatylittya
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати