Українське яблуко відкриває нові країни на карті експорту

Українське яблуко відкриває нові країни на карті експорту

Проект, реалізований Продовольчою і сільськогосподарською організацією ООН (ФАО) спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Українською плодоовочевої асоціацією (УПОА) за підтримки EU4Business, проводить активну системну роботу по просуванню української плодоовочевої продукції в світі, що дає хороші результати.

Буквально за останній місяць в числі країн, які закуповують яблука з України, вперше з’явилися такі порівняно екзотичні країни Субсахарной Африки, як Сенегал і Камерун. У даних країнах ціни на яблуко дуже високі, проте ця продукція стає досить модним екзотичним фруктом, який можуть собі дозволити порівняно багаті люди. Тому вимоги до якості яблука також високі. При цьому поставки яблука в ці країни з України є досить конкурентними за ціною і за якістю.

Також провідні українські садівники відправили пробний контейнер яблука в Індонезію, яка є однією з найбільш перспективних країн для поставок цих фруктів і одним з найбільш швидкозростаючих імпортерів яблука в світі. Ця поставка є показовою, оскільки для її здійснення індонезійським імпортерам необхідно було запитувати спеціальну квоту. У найближчі дні контейнер буде отримано імпортером, і, в разі відсутності претензій до якості, Асоціація імпортерів фруктів Індонезії запросить для України велику квоту на імпорт яблука.

«Під час торговельної місії в Південно-Східну Азію, ми звертали особливу увагу на ринок Індонезії, який росте дуже високими темпами. Адже в цій країні вже зараз живе понад 40 млн людей з рівнем щомісячного доходу в 1500 доларів і вище. Ця кількість стрімко збільшується, а яблуко тут не вирощується, і вважається дуже модним і дорогим екзотичним фруктом », – говорить Андрій Ярмак, економіст інвестиційного департаменту ФАО і керівник проекту з розвитку експорту української аграрної продукції.

За даними аналітиків EastFruit, Індонезія в 2017 році імпортувала більше 340 тис.тонн яблука, переважно з Китаю. Головним постачальником цих фруктів преміальної якості, з яким конкурує українське, є США. Менші обсяги постачають ПАР, Нова Зеландія, Австралія і Аргентина. З європейських країн лідером з експорту в Індонезію є Франція, яка поставила трохи більше 200 тонн в 2017 році. УПОА вважає, що Україна може стати ключовим європейським постачальником яблука в Індонезію вже в сезоні-2019/20.

Камерун імпортує порівняно невеликі обсяги яблука, переважно з ПАР, але ці обсяги зростають. Загальний імпорт в 2017 році склав лише 14 тис.тонн. Крім ПАР, яблуко в цю країну постачають також Франція, Бельгія та Іспанія.

Приблизно такий же обсяг яблук імпортує і Сенегал – 12-16 тис.тонн. Головні постачальники яблука в Сенегал – це ПАР, Італія, Франція, Іспанія, Саудівська Аравія і Китай.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinske-yabluko-vidkryvaye-novi-krayiny-na-karti-eksportu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати