Українські аграрії попросили Польщу побудувати нову залізничну колію в обхід Білорусі

Українські аграрії попросили Польщу побудувати нову залізничну колію в обхід Білорусі
Фото: з відкритих джерел

Всеукраїнська аграрна рада разом з іншими учасниками Всеукраїнського аграрного форуму (ВАФ) звернулася до Президента Республіки Польща Анджея  Дуди та  Прем’єр-міністра Республіки Польща  Матеуша Моравецького щодо прокладання широкої залізничної лінії  з шириною колії 1520 мм територією Республіки Польща, що з’єднає українську та литовську залізничні мережі, а також приєднає до них порт Гданськ.

Завдяки владі Республіки Польща вже вдалося досягти значного прогресу в питанні збільшення експорту української продукції та забезпечення стратегічно важливого імпорту через західні кордони України. Разом з тим є потенціал суттєво диверсифікувати логістичні ланцюги та збільшити експортні потужності.

Найбільш вузькими місцями логістичних маршрутів через польські порти є обмежені перевантажувальні спроможності самих портів, домінування портової автомобільної інфраструктури над залізничною, необхідність перевантаження вагонів чи перестановки візків через різні стандарти ширини колії і, відповідно, дефіцит таких потужностей, а також вагонів та локомотивів європейського зразку, особливо для перевезення зернових груп товарів.

Один з найбільших та найближчих європейських портів до України є Клайпедський порт (Литва), що має значні вільні потужності з перевалки та через який Республіка Польща також імпортує енергетичне вугілля. Але через широку колію в країнах Балтії – 1520 мм, як і в Україні, та відповідні труднощі з переходом на європейську колію при сполучені з Республікою Польща виявляється неможливим реалізувати експортно-імпортний потенціал порту Клайпеди.

Такі альтернатив, як використання автотранспорту чи контейнерів, не є достатньо пристосованими для транспортування масових навалочних вантажів (вугілля, руда, зернові, метал) на великі відстані та збільшують їх вартість до неконкурентного рівня. Окрім того, у разі розвитку контейнерних терміналів  пропускна спроможність залізничної лінії буде обмежена їх потужностями, що знов не дозволить повністю використати її потенціал.

«На нашу думку, прокладання залізничної лінії з шириною колії 1520 мм територією Республіки Польща, що з’єднає українську та литовську залізничні мережі, а також приєднає до них порт Гданськ, та використання її для перевезень як вантажів, так і пасажирів дозволяє вирішити вищезгадані проблеми. Це надасть значні позитивні фінансові та економічні ефекти як для Республіки Польща, так і України не лише через збільшення експортно-імпортних потужностей, а також через об’єднання економічного простору Республіки Польща, країн Балтії та України», – йдеться у зверненні.

Такий проєкт може бути реалізований шляхом реконструкції існуючої залізничної мережі та будівництва суміщеної колії чи будівництва окремої залізничної гілки в залежності від висновків експертних організацій, що потребує відповідного фінансування.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-agrariyi-poprosyly-polshhu-pobuduvaty-shyroku-koliyu-v-obhid-bilorusi
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати
3