Українські аграрії скорочують посіви озимих через блокування портів та атаки рф на інфраструктуру

Українські аграрії скорочують посіви озимих через блокування портів та атаки рф на інфраструктуру
Фото: з відкритих джерел

Найбільші українські агрокомпанії скорочують посівні площі через вихід Росії з «зернової угоди» та атаки на портову інфраструктуру та склади, пише Bloomberg. Зокрема, HarvEast заявила, що виводить з обробки 10-15% найменш продуктивних площ.

Аграрії мають обмежений простір для зберігання, оскільки цього року накопичується врожай, а альтернативний судноплавний коридор уздовж Дунаю високовартісний і не має пропускної спроможності, також безпілотники РФ атакують порти та склади.

Рішення, прийняті в Україні протягом наступних кількох тижнів щодо пшениці, ячменю та ріпаку, матимуть наслідки для врожаю 2024 року.

Українські агропідприємства «ІМК» та HarvEast вже скорочують посіви пшениці, причому перше планує вирощувати майже на третину менше. «ІМК» також не садитиме озимого ріпаку, заявив генеральний директор Алекс Ліссітса. «Астарта» скоротила свої посіви цієї культури.

Тепер закриття «зернового коридору» у Чорному морі загрожує обмежити постачання пшениці до кінця 2024 року.

За словами Ліссітси, урожай накопичується у силосних мішках на полях, оскільки його нема де зберігати. Російські атаки на українські річкові порти ускладнюють проблеми України, оскільки власники суден побоюються працювати там.

HarvEast заявила, що виводить з обробки від 10% до 15% найменш продуктивних площ. «За нинішніх цін на сільгосппродукцію, враховуючи проблеми з логістикою в українських аграріїв, і враховуючи кількість врожаю, яку ми отримуємо з малопродуктивних земель, заробити на ньому буде неможливо», – сказав гендиректор Дмитро Скорняков.

Джерело: forbes.ua

Перегляди: 7
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-agrariyi-skorochuyut-posivy-ozymyh-cherez-blokuvannya-portiv-ta-ataky-rf-na-infrastrukturu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати