Українські аграрії заплатять у п’ять разів більше податків на пальне, ніж європейські підприємства

Українські аграрії заплатять у п’ять разів більше податків на пальне, ніж європейські підприємства
Фото: з відкритих джерел

Українські аграрії стурбовані підвищенням акцизу на пальне та його впливом на собівартість аграрної продукції. Збільшення оподаткування до 2028 року призведе до додаткових витрат для товаровиробників у розмірі понад 13 млрд грн щороку, тобто український агробізнес сплачуватиме в п’ять разів більше, ніж європейські підприємства.

У своєму виступі в ефірі Суспільного, заступник голови Всеукраїнської аграрної ради (ВАР) Денис Марчук наголосив, що підвищення акцизу на пальне, як і будь-яких інших податків, завжди негативно відображається на собівартості продукції. Це підвищення пов’язане з процесом євроінтеграції України, в рамках якого країна зобов’язана приймати директиви, що наближають її до європейського законодавства. Однак, в акцизі на пальне існують важливі нюанси.

“У Європейському Союзі бізнеси, які не користуються дорогами загального значення, сплачують лише 50% встановленого акцизу. На жаль, в Україні аграрії вже сплачують значно більше, ніж їхні європейські колеги”, — зазначив експерт. За його словами, у країнах Східної Європи, таких як Литва, Латвія, Румунія, акциз складає не більше 60 євро на тисячу літрів, тоді як в Україні бізнес змушений платити 139 євро на тисячу літрів. Це робить українських аграріїв неконкурентними на ринку Європи.

Денис Марчук зазначив, що якщо до 2028 року акциз буде збільшено до 330 євро за тисячу літрів, то український бізнес сплачуватиме в п’ять разів більше, ніж європейські підприємства. ВАР вже висловила ініціативу щодо зменшення акцизу для тих, хто не користується дорогами загального користування. Відповідні правки до законопроєкту №11256-2, що пройшов перше читання, вже зареєстровані.

“Ми розуміємо, що кошти зараз потрібні для оборони, але вимагаємо, щоб після закінчення війни ставка акцизу не перевищувала 50%. Це допоможе бізнесу та товаровиробникам краще планувати свою діяльність”, — додав заступник голови ВАР.

За його оцінками, з 2024 по 2028 рік підвищення акцизу призведе до додаткових витрат для товаровиробників у розмірі понад 13 млрд грн щороку. З 2025 року це навантаження складе понад 5,5 млрд грн.

Денис Марчук підкреслив, що аграрії, які працюють в умовах третього року війни та зазнали значних збитків, особливо у зерновій групі, не зможуть витримати таке підвищення витрат. Тому важливо прийняти правки до законопроєкту №11256-2, які забезпечать зменшення акцизу для аграрного бізнесу після закінчення війни.

“Обов’язково потрібно врахувати, що бізнес, який не користується дорогами державного значення, переважно аграрна техніка, не має платити більше 50% акцизу на пальне”, — резюмував експерт.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-agrariyi-zaplatyat-u-pyat-raziv-bilshe-podatkiv-na-palne-nizh-yevropejski-pidpryyemstva
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  21 Липня

  Казахстан стає головним постачальником твердої пшениці в ЄС

  Мінагрополітики та учасники зернового ринку підписали Меморандум про взаєморозуміння

  Холдинг Фірташа збудував на Рівнеазоті власну генерацію: покриває 40% потреб

  Лохина вже дешевша за малину – чому преміальна ягода б’є цінові антирекорди в Україні?

  20 Липня

  В Україні вже намолочено понад 15 мільйонів тонн зернових та олійних

  Зерновий посівний комплекс Spirit: високопродуктивне дозування насіння

  Ціни на овочі впали: скільки коштують картопля, цибуля, морква та капуста

  19 Липня

  Реформа меліорації – важливий напрямок для успішного розвитку агросектору

  У Великій Британії зʼявиться корм для тварин з мʼясом, вирощеним у лабораторії

  Світові ціни на зернові культури знизились до найнижчого рівня з 2020 року

  БІЛЬШЕ НОВИН