Українські агрокомпанії входять до п’ятірки найпрогресивніших і найтехнологічніших у Європі
Українські сільськогосподарські компанії входять до топ-5 найбільш технологічно розвинених у Європі та посідають провідні місця за параметром застосування інновацій.
Таку думку висловив Фероз Шейх, директор з інформаційних та цифрових технологій транснаціональної компанії Syngenta, одного зі світових лідерів з виробництва CЗР, насіння та ресурсів для АПК, яка працює у 90 країнах світу.
Він підкреслив, що, попри повномасштабне вторгнення росії, що зачепило всі сектори української економіки, сільськогосподарська галузь України стала яскравим прикладом стійкості. «Навіть у ці складні часи українські агровиробники продовжують лідирувати за впровадженням масштабних інновацій», – зазначив Фероз Шейх.
Топменеджер додав, що здатність аграрного сектору адаптуватися та впроваджувати інновації в умовах постійних викликів особливо вражає, наголошуючи на ключовій ролі галузі в економіці країни та її глобальному значенні.
«За моїми спостереженнями, українські сільгоспвиробники – одні з найпрогресивніших у Європі та світі. Вони відкриті до вивчення нових технологій і впроваджують їх найбільш інноваційним способом», – наголосив він.
За словами Фероза Шейха, ця тенденція особливо помітна серед більших сільськогосподарських підприємств, які мають значні ресурси і великі земельні банки та «можуть собі дозволити експериментувати з передовими технологіями».
При цьому він визнає зацікавленість невеликих гравців у технологічних досягненнях, зазначивши, що вони при цьому змушені ретельно збалансовувати цей інтерес зі своїми обмеженішими ресурсами.
«Незважаючи на ці обмеження, спільні зусилля великих і середніх сільськогосподарських підприємств твердо закріпили Україну як одну з провідних країн із найбільш цифровізованим аграрним сектором», – зазначив Фероз Шейх.
Від західноєвропейських, почасти консервативніших, фермерів українських аграріїв відрізняє прагнення впроваджувати інновації, експериментувати з новими підходами, інвестувати в ІТ-рішення та перевіряти їх ефективність у різних умовах, а потім впроваджувати їх на довгостроковій основі. «Українські компанії ставляться до інновацій як до інвестицій», – говорить він.
За його словами, великі українські сільськогосподарські компанії перебувають на передовій впровадженні інноваційних агротехнологій, особливо – рішень на основі штучного інтелекту, інтегруючи ці досягнення у свої процеси прийняття рішень.
Хоча Україна лідирує у цифровізації АПК, вона може відставати від Західної Європи щодо фізичного технічного забезпечення. Часто на українському ринку представлено техніку попередніх поколінь. Проте цей технологічний розрив ефективно долається завдяки інноваційному використанню інформаційних рішень, що дозволяє українським фермерам досягати високої ефективності виробництва та зберігати глобальну конкурентоспроможність.
Серджіо Стайку, директор регіону Східна Європа з питань агрорішень і комерційної ефективності в Європі компанії Syngenta погоджується, що Україна була та залишається однією з провідних країн щодо впровадження та розвитку агротехнологічних інновацій і зараз.
«Всупереч тому, на що можна було б очікувати за таких обставин, я не спостерігаю значного уповільнення темпів впровадження технологій, – зазначив Серджіо Стайку. – Насправді вражає те, що навіть протягом останніх двох із половиною років трагічних подій українські фермери послідовно ухвалювали правильні, інноваційні технологічні рішення. Вони використовували цифрові інструменти для максимізації своїх результатів, демонструючи надзвичайну стійкість та адаптивність перед безпрецедентними викликами».
Ця перспектива, за його словами, підкреслює тяжіння українського аграрного сектора до інновацій та ефективності навіть у найскладніші часи.
Джерело: Mind