Українські експортери яблука не поспішають з пропозиціями для ринків Південно-Східної Азії та Близького Сходу

Українські експортери яблука не поспішають з пропозиціями для ринків Південно-Східної Азії та Близького Сходу

Про це повідомляє прес-служба УПОА.

«Ми постійно отримуємо запити на поставку яблука з Південно-Східної Азії і країн Близького Сходу, однак наші експортери і фермери не поспішають робити пропозиції, бачачи, що внутрішній попит на яблуко залишається досить високим, внутрішні ціни в середньому в 2-3 рази вище торішніх , в той час як ціни на яблуко в Дубаї залишаються порівняно стабільними», – каже Федір Рибалко, керівник Української плодоовочевої асоціації (УПОА).

«Така стратегія є не дуже далекоглядною, тому що напрацьовані канали збуту продукції можуть бути загублені. Адже інші експортери не дрімають – і Молдова, і Сербія починають активно копіювати наші експортні напрацювання і вже починають поставляти яблуко нашим учорашнім клієнтам. Крім того, вже зараз нам починає відгукуватися демпінг, до якого в минулому році вдавалися деякі експортери українського яблука – адже опустити ціну можна в будь-який момент, але потім дуже складно аргументувати її збільшення», – зазначає Рибалко.

Зі свого боку аналітики проекту EastFruit відзначають, що експорт яблук з України в ОАЕ в попередньому сезоні досяг 3,7 тис. тонн, в той час як у попередньому сезоні експорт становив 0,16 тис. тонн. Таким чином ОАЕ стали головним ринком збуту для українського яблука, після Іраку, Білорусі та Туреччини і Молдови. Білорусь, Туреччина та Молдова, як правило, закуповували українське яблуко для подальшого реекспорту. Тому, реальний рейтинг головних покупців десертного яблука з України виглядає наступним чином: Росія – близько 20 тис. тонн, Ірак – 8,2 тис. тонн, Єгипет – теж близько 8,2 тис. тонн, ОАЕ – 3,7 тис. тонн і Швеція – 2,2 тис. тонн.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-eksportery-yabluka-ne-pospishayut-z-propozyciyamy-dlya-rynkiv-pivdenno-shidnoyi-aziyi-ta-blyzkoho-shodu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати