Українські фермери отримали генератори від ФАО та уряду Німеччини
Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (ФАО), у співпраці з Міністерством аграрної політики та продовольства України та за фінансування уряду Німеччини, продовжує надавати генератори українським агровиробникам зі сходу та півдня України, щоб протистояти перебоям електроенергії та підтримувати виробництво.
Цього тижня 13 підприємств виробників органічнічної продукції та два аграрних вищих навчальних заклади отримали генератори потужністю 25-80 кВт. Вони слугуватимуть запасним джерелом електроенергії на випадок пошкодження інфраструктури чи відключень електропостачання. Разом із обладнанням, кожен фермер отримав комплект запчастин та мастил для 2 000 годин роботи генератора.
«Ці генератори допоможуть безперервній роботі аграрних підприємств у випадку зникнення електроенергії. Дуже важливо, щоб підприємства, які забезпечують продовольчу безпеку України, мали всі можливості стабільно працювати і розвиватися, почувати себе впевнено і знати, що про них потурбувалися на випадок надзвичайної ситуації. Ми вдячні міжнародним партнерам за підтримку українських аграрних і переробних підприємств в такий складний для країни час», – зазначив заступник Міністра аграрної політики та продовольства України Віталій Головня.
«З початку повномасштабного вторгнення, вже 91 підприємство отримало генератори потужністю 25-800 кВт для підтримки критично важливих продовольчих систем, – додав голова офісу ФАО в Україні П’єр Вотьє. ‒ Це пекарні, молочні заводи, м’ясопереробні підприємства, і зараз – органічні агровиробники та аграрні університети. Ми й надалі допомагатимемо українським агровиробникам найбільш необхідними ресурсами, такими як генератори, насіння та засоби для зберігання зерна, щоб уникнути закриття сільгосппідприємств і підтримувати дрібних фермерів у збереженні та підтримці виробництва».
Серед отримувачів допомоги – невелике сімейне господарство з Одеської області, яке займається виробництвом органічної продукції, розсади, салатів та овочів.
«Наше господарство як і багато підприємств України, постраждало економічно. Зокрема, ми втратили нашого великого замовника, завод який було пошкоджено внаслідок війни. Тому зараз намагаємось стабілізувати роботу підприємства, і дуже вдячні за наданий генератор, який буде нас підстраховувати та підтримувати у виробництві розсади», – зазначила донька голови фермерського господарства Катерина Білан.
Загалом до кінця року планується роздати ще близько 160 генераторів для підтримки виробництва хліба, молока, продукції тваринництва, та забезпечення електроенергією складів зберігання продуктів харчування.