Українські фермери в умовах війни покладаються на експортний коридор

усилля України відродити чорноморський морський експорт всупереч військовій блокаді РФ дали проблиск надії сільськогосподарському сектору, пише Reuters.
Про це розповідає AgroReview
За оцінками Української зернової асоціації, з початку війни вітчизняне сільське господарство зазнало збитків у понад 25 млрд доларів.
Згідно з даними Мінагрополітики, експорт зерна з України в сезоні 2023/24, який розпочався в липні, на 28%, на нижчий за обсяги 2022 року.
При цьому, “гуманітарний коридор”, попри російські обстріли, постійно розширюється, і, за оцінками Києва, через нього вже пройшло понад 3 млн тонн зерна, хоча майбутнє коридору все ще затьмарене військовими ризиками.
Українські виробники бачать можливість досягти 2-2,5 млн тонн щомісячного експорту зерна через коридор, що в поєднанні з обсягами експорту наземними маршрутами та перевалкою через Дунай може повернути загальний обсяг торгівлі до довоєнного ритму в 5-6 млн тонн на місяць.
Компанія Spike Brokers, яка відстежує експорт в Україні, повідомила, що з 1 по 17 листопада Україна експортувала 404 тис. тонн сільськогосподарських товарів через Дунай і 352 тис. тонн – з чорноморських портів. До кінця листопада з чорноморських портів має бути відправлено ще 943 тис. тонн, а з дунайських – 464 тис. тонн.
“Ситуація в найближчі місяці буде кращою, ніж у вересні та жовтні, оскільки починають прибувати великі судна і зростає кількість страхових компаній, які страхують ризики”, – зазначив заступник голови Всеукраїнської аграрної ради Денис Марчук.
Водночас за оцінками міністерства сільського господарства України, посіви озимої пшениці у 2023 році скоротяться майже на 10% в порівнянні з 2022 роком, а посушливий початок осені додасть проблем фермерам. Попри це, українські фермери посіяли більше олійних культур, таких як соняшник, які можуть запропонувати кращу маржу, а високі світові ціни на цукор і дешеве місцеве зерно для годівлі птиці стимулювали експорт цієї продукції.
Багато що залежить і від весняної посівної кампанії й від того, чи скоротять українські виробники посіви кукурудзи, яка є відносно дорогою у виробництві.
Джерело: uaprom.info