Українські молочні ферми: у яких областях найпродуктивніші корови

Українські молочні ферми: у яких областях найпродуктивніші корови
Фото: з відкритих джерел

Лідерами з удою молока в Україні є Чернігівська (11,24 т/рік на корову) та Тернопільська (9,74 т/рік) області, чиї показники перевищують середні удої у провідних молочних країнах Європи – Данії (10,2 т), Естонії (10,1 т) та Чехії (9,4 т). 

Про це свідчать дані зі швейцарсько-українського проєкту “Розвиток торгівлі з вищою доданою вартістю в органічному та молочному секторах України” (Quality FOOD Trade Program – QFTP), які LIGA.net взяла для аналізу.

Середній удій корів в Україні. Інфографіка: Дарина Дмитренко

Висока продуктивність у найпродуктивніших областях пояснюється наявністю передових аграрних компаній та великих переробників молока, таких як “ІМК”, “Терра Фуд”, “Молочний альянс”, “Вімм-Білль-Данн”, “Молокія”, “Дживальдіс”, “Лакталіс” та “Формула смаку”. Ці компанії інвестують у сучасні технології та породи корів з високою молочною продуктивністю, такі як голштинська порода тощо.

На противагу цьому, в Україні є області, де молочна продуктивність є значно нижчою та іноді на рівні африканських країн. Наприклад, на Закарпатті середній удій становить лише 1 тонну молока на рік, а в Єгипті — 2 т/рік. Це пояснюється негативним впливом імпорту молочної продукції з Польщі та Чехії, часто контрабандного формату.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-molochni-fermy-u-yakyh-oblastyah-najproduktyvnishi-korovy
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати