Українські олійні витісняють конкурентів на ринку ЄС

Українські олійні витісняють конкурентів на ринку ЄС
Фото: з відкритих джерел

Згідно з даними Єврокомісії, у 2022/23 МР Україна є одним з ключових постачальників до ЄС основних олійних культур та продуктів їх переробки. Зокрема, за 43 тижні поточного сезону (станом на 23 квітня 2023 р.) Україна є лідером з поставок до ЄС ріпаку, насіння соняшнику, соняшникового шроту, соняшникової олії та соєвої олії. Крім того, за вказаний період Україна закріпилась на третій позиції серед постачальників соєвих бобів, ріпакового шроту і ріпакової олії, а також на четвертій позиції – серед постачальників соєвого шроту.

Сумарний обсяг імпорту основних олійних культур і продуктів їх переробки з України за вказаний період склав понад 9,8 млн тонн, що виявилось на 68% більше, ніж за аналогічний період попереднього року. При цьому для 7 з 9 товарних позицій характерним є приріст частки України у загальному обсязі поставок.

* За період з 1 липня по 23 квітня

Найбільший приріст характерний для обсягів поставок насіння соняшнику та ріпаку. Так, якщо у минулому сезоні на зазначену дату частка України серед постачальників насіння соняшнику до ЄС становила всього 12,7%, то в поточному сезоні цей показник збільшився до 85,5%. Частка українського ріпаку у загальному обсязі імпорту збільшилась з 37,8% до 45,5%, відповідно. В той же час, для продуктів переробки ріпаку зафіксоване зниження частки української продукції, але в натуральному вираженні їх обсяги є несуттєвими.

Джерело: АПК-Інформ

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-olijni-vytisnyayut-konkurentiv-na-rynku-yes
Like
Цікаво
Подобається
1
Сумно
Нічого сказати