Українські продовольчі товари починають поступово замінювати польські

Українські продовольчі товари починають поступово замінювати польські
Фото: з відкритих джерел

Блокування кордону з Україною польськими фермерами спричинило зворотній ефект в різних галузях, зокрема в аграрній. Українські аграрії вирішили змінити свою бізнес-стратегію і почали активно інвестувати в перероблення продукції. Тепер можуть відбутися не лише зміни показників ввезення і вивезення продукції на межі України та Польщі, але і на структуру ринку експорту і імпорту.

«Польський ринок не так багато закуповував нашої продукції, десь близько на мільярд євро. Ми значно більше купували у поляків. Це і сільськогосподарська техніка, величезна кількість мінеральних добрив, пестициди, хімікати, саджанці, насіння, молочна і м’ясна продукція, солодощі”, – прокоментував поточну ситуацію народний депутат, член комітету Верховної Ради з питань аграрної та земельної політики Дмитро Соломчук.

За оцінкою члена аграрного комітету парламенту, польські продовольчі товари тепер потрапляють в Україну, долаючи значно більше кілометрів. Тому вартість польських продуктів, внаслідок здорожчання, суттєво зростає. Ринок насичується не конкурентною за ціною, продукцією.

Така ситуація змушує аграрний бізнес в Україні суттєво змінити напрямки інвестицій. Значну їх частину вже зараз становлять переробні підприємства. Таким чином українські продовольчі товари починають поступово замінювати польські.

«Усе, що ми можемо виготовити згідно з природними й технічними умовами, я впевнений, за цей рік ми виготовимо. І кількість української продукції на полицях наших магазинів збільшиться», – вважає член профільного комітету Верховної ради.

Джерело: zn.ua

Перегляди: 34095
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-prodovolchi-tovary-pochynayut-postupovo-zaminyuvaty-polski
Like
Цікаво
66
Подобається
17
Сумно
4
Нічого сказати
13