Українські пивовари виступили проти підвищення акцизу

Українські пивовари виступили проти підвищення акцизу

Українські пивовари впевнені, що запропоноване урядовим законопроектом №4101 підвищення акцизного податку на пиво призведе до рекордного падіння обсягів виробництва, скорочення робочих місць та інвестицій, а також до суттєвого зменшення обсягу загальних надходжень до державного бюджету, які напряму залежать від обсягу ринку. Відповідно до експертного прогнозу, підвищення ставки акцизу призведе до зменшення загальних надходжень до державного бюджету від галузі на 7%, у порівнянні з 2020 роком.

Наразі пивоварна галузь країни демонструє стагнацію, спричинену негативним впливом пандемії COVID-19. Подальше скорочення виробництва призведе до рекордного зменшення використання наявних потужностей (до 37,8% завантаження), а також вплине на рівень зайнятості у пивоварній та суміжних галузях.

“Ми зацікавлені у тому, щоб фіскальна політика змістилася у бік послідовних дій, направлених на боротьбу з ухиленням від оподаткування, недобросовісною конкуренцією, а також на пошук оптимальних джерел наповнення бюджету. Така політика має передбачити рівні умови оподаткування, зниження загального податкового тягаря, а також спрощення адміністрування. Необґрунтоване підвищення ставки акцизного податку може призвести до зміщення структури споживання пересічного українця з пива на більш доступний нелегальний алкоголь, що нестиме серйозні негативні наслідки на здоров’я населення”, – зазначила Галина Коренькова, керівник української галузевої компанії “Укрпиво”.

Нагадаємо, з 2010 до 2017 року виробництво пива скоротилося майже на 42%. При цьому, ставка акцизного податку на пиво за цей період зросла на 276%. У 2018 році виробництво пива вперше за тривалий період показало незначну позитивну динаміку. При стабільній ставці акцизного податку на пиво у 2018 та 2019 роках загальні відрахування до бюджетів від галузі пивоваріння оцінюються у 17,3 мільярда гривень у 2018 році та 19,4 мільярда гривень у 2019 році, включаючи надходження від акцизу.

“Збереження ставки акцизу на пиво на рівні 2,78 гривні за літр у 2021 році дозволить підтримати галузь у кризовий час та принесе на 600 мільйонів гривень більше надходжень від галузі до бюджетів всіх рівнів, включаючи ПДВ, відрахування із заробітних плат та інші податки”, – додала Галина Коренькова.

Довідка:

Компанія “Укрпиво” об’єднує майже всіх виробників пива та солоду в Україні, серед яких великі міжнародні компанії, великі національні компанії, середні та малі підприємства. Пивоварна галузь надає понад 10 тисяч робочих місць, а спільно з суміжними галузями, як-от логістика, сільське господарство, торгівля – забезпечують роботою понад 160 тисяч працівників. У минулому 2019 році загальні відрахування від галузі  до бюджетів всіх рівнів склали понад 19,4 мільярда гривень, а у 2020 році, за експертними оцінками, становитимуть понад 20,3 мільярда гривень.

Джерело: УНІАН

Перегляди: 1
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-pyvovary-vystupyly-proty-pidvyshchennya-akcyzu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    19 Квітня

    Польща має в 68 разів більше дотацій на АПК, ніж Україна

    Повноцінне відновлення експорту через морські порти для українського агросектору безальтернативне – УЗА

    В Україні знову дешевшає картопля: за якою ціною надходить у продаж

    В Україні знизилися ціни на гречку та рис, макарони подорожчали: де купити дешевше

    Інформація про відмову Китаю від української кукурудзи – це чутки на рівні трейдерів

    Поляки бідкаються, що через мобілізаційні закони в Україні у них не буде кому збирати полуницю

    18 Квітня

    На Дунаї відкрили додаткову лабораторію для аналізу зерна

    Безалкогольне ігристе вино з канабісом знімає стрес і покращує настрій

    Литва відновила закупівлі російського зерна після шестимісячної перерви

    На Полтавщині збудують новий завод із виробництва крупи

    БІЛЬШЕ НОВИН