Tempo950x100

Tempo300x100

Українські та польські молочники просять уряди створити умови, аби унеможливити блокування кордону

Українські та польські молочники просять уряди створити умови, аби унеможливити блокування кордону
Фото: з відкритих джерел

Об’єднання «Спілка молочних підприємств України» (СПМУ) та Польська молочна палата закликають уряди України та Польщі створити умови, які б унеможливили блокування українсько-польського кордону.

Про це повідомляє пресслужба СПМУ.

“У той час, коли Україна формує форпост на східних кордонах Євросоюзу – для розширення принципів демократії та вільного ринку, в тому числі й за активної підтримки Польщі, уряди обох країн мають взяти на себе ініціативу та відповідальність за створення умов, які б унеможливили виникнення подібних деструктивних ситуацій. Якщо такі ситуації все ж виникають, то уряди мають оперативно вживати необхідних заходів для їх врегулювання”, – йдеться у тексті звернення.

Зазначається, що блокування транспортних перевезень на кордоні, які останнім часом практикуються деякими польськими організаціями, ставлять під удар повноцінні торговельні відносини між Україною та Польщею.

У СМПУ та у Польській молочній палаті наголошують, що такі крайні заходи є неприпустимими; стаючи системними, вони починають становити загрозу розвитку як українських, так і польських компаній.

У заяві також ідеться про те, що збереження повноцінних торговельних відносин між Україною та Польщею однаково важливе для підприємців обох країн.

Зокрема, за даними Державної митної служби України, у січні – жовтні 2023 року Польща експортувала в Україну товарів майже на 5,5 млрд євро, у тому числі молочної продукції – на 160 млн євро. При цьому Україна експортувала до Польщі молочної продукції на 77 млн євро.

Джерело: Укрінформ

Перегляди: 67
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-ta-polski-molochnyky-prosyat-uryady-stvoryty-umovy-aby-unemozhlyvyty-blokuvannya-kordonu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

  28 Лютого

  Відновлення закупівель Китаєм зупинило падіння цін на кукурудзу в Україні

  Рішення Єврокомісії щодо обмеження експорту українського цукру поставить розвиток галузі на паузу

  Зерновий коридор для українського експорту під питанням без допомоги США

  Росіяни встановили 7-річний рекорд споживання алкоголю

  Поляків змусять заплатити за знищення українського зерна

  На Волині завершується будівництво першої черги нового елеватора

  У Польщі заявили, що ЄС має повернути довоєнні правила торгівлі продовольством з Україною

  Оренда зерновозів «Укрзалізниці» в березні подешевшає

  «Мостиський сухий порт» розпочав перевантаження мінеральних добрив

  Українські фермери звернулися до членів Європарламенту: “Ваш голос буде вирішальним для економічного майбутнього України”

  БІЛЬШЕ НОВИН