Tempo950x100

Tempo300x100

Українські транспортники вигадали, як обійти блокаду польського кордону

Українські транспортники вигадали, як обійти блокаду польського кордону
Фото: з відкритих джерел

Українські автоперевізники та залізничники тестують можливість обходу блокади українсько-польського кордону за допомогою залізничного транспорту. Поки що експериментально запустили лише один такий потяг, але за умов позитивного результату українські автоперевізники отримають “лазівку” для обходу блокади.

Так, в соцмережах з’явилось відео на якому вантажівки перевозять залізничним транспортом. Коментатори пишуть, що відео було знято у Львівській області й таким чином автоперевізники обходять блокаду українсько-польського кордону польськими перевізниками.

Зазначається, що “Укрзалізниця” відправила перший контрейлерний поїзд з вантажівками через кордон з Польщею, повідомляє пресслужба компанії.

Над проєктом компанія працювала два тижні. У складі поїзда 23 платформи, на які було завантажено 13 тягачів з напівпричепами. 

У відомстві розповіли, що поїзд курсує за маршрутом Скнилів (Україна) – Славкув (Польща).

Митне та прикордонне оформлення вантажу проходить на залізничному прикордонному переході Ізов – Грубешів.

Наразі ще існують формальні питання щодо швидкого перетину польського кордону, і фахівці вже працюють над прискоренням процесу.

Аналогічні рейси будуть організовані й у зворотному напрямку. Зі станції Славко фури прямують до місця призначення вже автошляхом. 

В Укрзалізниці підкреслили, що трансфер водіїв автівок з точки завантаження на залізничну платформу в точку розвантаження забезпечується автобусом. 

Щоб замовити перевезення вантажівки контрейлерним поїздом з України, потрібно звернутися до філії “Центр транспортного сервісу “Ліски” АТ “Укрзалізниця”, у зворотному напрямку – до UZ Cargo Poland.

Польські перевізники вже місяць блокують КПП на кордоні

6 листопада розпочали страйк, заблокувавши контрольно-пропускні пункти на українсько-польському кордоні. Протестуючі вимагають скасувати транспортний безвіз для України та повернути дозвільну систему яка діяла раніше. 

Хоча страйкарі й обіцяли безперешкодно пропускати через кордон гуманітарні вантажі та пальне, через на кордоні благодійні та неурядові організації, що надають Україні військову допомогу, зіткнулися із затримками критично важливих поставок безпілотників, електроніки та пікапів на кілька тижнів.

Періодично до страйку польских перевізників долучаються їх словацькі колеги, котрі також вимагають скасувати “транспортний безвіз” для України. Водночас інші країни Євросоюзу не вдоволені таким станом речей і тим, що польська влада досі не змогла врегулювати ситуацію.

Якщо польська влада не вирішить питання блокування пунктів пропуску на кордоні з Україною, Єврокомісія може розпочати карну процедуру проти Польщі, оскільки польська влада зобов’язана забезпечити товаропотік з України коридорами солідарності.

Також у Європейській комісії підтримують збереження Угоди про лібералізацію перевезень між Україною та ЄС, яка є основним “каменем спотикання” для поляків і яку вони вимагають відмінити. Водночас там наголосили, що умови, в яких водії опинилися через блокаду, є драматичними і від цієї ситуації обидві сторони отримують збитки.

Перегляди: 281
Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-transportnyky-vygadaly-yak-obijty-blokadu-polskogo-kordonu
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати