Українські урядовці приїхали на кордон, а польська сторона проігнорувала зустріч

Українські урядовці приїхали на кордон, а польська сторона проігнорувала зустріч
Фото: з відкритих джерел

Представники Кабінету міністрів України прибули на кордон із Польщею для врегулювання питання блокування, а польські урядовці – ні. Зустріч не відбулася.

Про це прем‘єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив у Телеграмі.

«Останні пів року ми живемо в умовах постійної блокади українського кордону з боку Польщі. Блокади, яка вдарила по нашій економіці та нашим можливостям краще захищатися», – зазначив Шмигаль.

Він нагадав, що місяць тому під час візиту до Києва польський прем’єр-міністр Дональд Туск заявляв, що Польща – найнадійніший і найважливіший союзник України в «смертельній сутичці зі злом».

«Місяць тому ми погоджувалися, що блокування кордону шкодить нашим країнам і що важливо не допустити подібних інцидентів. Пройшов місяць. І ми знову повернулися в цю точку. Тільки тепер ми бачимо відверті провокації. Ми розуміємо складності, з якими стикається польський уряд. І ми готові допомогти у вирішенні цієї ситуації. Ми йдемо на зустріч. Президент України запропонував керівництву Польщі майданчик, аби домовитися та знайти компроміс. Тут, на кордоні. Як рівні партнери та союзники», – підкреслив очільник уряду.

Він заявив, що уряд України сьогодні прибув на кордон – віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина, віцепрем’єр-міністр з відновлення Олександр Кубраков, міністр внутрішніх справ Ігор Клименко, міністр агропромислового комплексу Микола Сольський, заступник міністра закордонних справ Євген Перебийніс, заступник міністра економіки Тарас Качка, заступник міністра інфраструктури Сергій Деркач, голова Державної прикордонної служби, генерал Сергій Дейнеко, керівник Державної митної служби Сергій Звягінцев.

«Але, на жаль, така зустріч з польськими урядовцями сьогодні не відбулась», – констатував Шмигаль.

Очільник Уряду звернувся до польських колег та аграріїв.

“Починати завжди треба з правди. По-перше, останні 5 місяців Україна не продає своє зерно на польський ринок. Україна не продає свою кукурудзу, насіння соняшника та ріпак на польський ринок! Наш Уряд 16 вересня минулого року прийняв рішення про ліцензування експорту частини агропродукції. Тобто, без дозволу Польщі зараз неможливо експортувати зерно, кукурудзу, ріпак та соняшник на польський ринок. Зараз таких дозволів немає — і відповідно експорту теж немає.
Ми хочемо, аби це почули і польські фермери, і польське суспільство”, – наголосив Шмигаль.

За його словами, через Польщу українське зерно їде тільки транзитом.

“Через польський кордон сьогодні проходить лише 5% нашого аграрного експорту. Тоді як основний маршрут — це «зерновий коридор» через Чорне море”, – зауважив Шмигаль.

Він наголосив, що блокада б’є по всій польсько-українській торгівлі, по економіці двох країн. Від неї програє не лише Україна, від неї програють польські підприємці, які експортують на український ринок товарів на 12 млрд доларів щороку.

“Цю правду мають почути поляки та польські фермери, аби зрозуміти безглуздість блокади кордону”, – резюмував Шмигаль.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-uryadovczi-pryyihaly-na-kordon-iz-polshheyu-a-polska-storona-proignoruvala-zustrich
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати

    26 Липня

    Шовкопряди, черв’яки та коники: 16 видів комах погодили для вживання у їжу

    Китай суттєво збільшив імпорт російської пшениці, але скоротив закупівлю кукурудзи

    Мінагрополітики та Держпродспоживслужба отримали нове ІТ обладнання придбане за кошти ЄС

    Україна збільшує експорт сої

    На залізничній мережі України навантажено понад 1,6 млн т зернових у липні

    Іспанія залишиться одним з основних напрямків експорту української пшениці та кукурудзи

    Українські аграрії мають обирати інновації і сучасні технології, щоб конкурувати з європейськими фермерами

    Понад 5,8 тис. вагонів з агропродукцією відправлено зі знижкою 30%

    Понад 9 тисяч агрогосподарств залучили цього року кредити на розвиток

    Експорт кукурудзи в 2024/25 МР може стати найнижчим за останні 8 сезонів, пшениці — за 11

    БІЛЬШЕ НОВИН