Українські вчені вивели новий сорт конопель, який можна застосовувати для оборонних потреб

Українські вчені вивели новий сорт конопель, який можна застосовувати для оборонних потреб
Фото: з відкритих джерел

Науковці Національної академії аграрних наук України (НААН) вивели та презентували новий сорт посівної коноплі, що отримав назву “Софія”. До використання придатні як волокна рослини, так і її насіння. Про це повідомила пресслужба НААН.

Новий сорт конопель можна використовувати в різних галузях економіки, в тому числі оборонній. “Софія” стане основою для виробництва пороху, який не має аналогів у світі.

Крім того, коноплі можна використовувати в якості сировини для канатів і парашутів. Волокна рослини ні в чому не поступаються синтетичному кевлару, з якого виготовляють бронежилети, зазначають науковці, а виготовлені з коноплі бронеплити витримують попадання бронебійних куль.

“А ще коноплі – це тканина для пошиття натурального, дихаючого і практично “вічноживучого” військового одягу, спідньої білизни, яка відмінно себе зарекомендувала у екстремальних умовах, коли відсутні будь-які засоби гігієни. Окрім того, коноплі – це прекрасний еко-матеріал для будівництва і утеплення будівель”, — додали в НААН.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-vcheni-vyvely-novyj-sort-konopel-yakyj-mozhna-zastosovuvaty-dlya-oboronnyh-potreb
Like
Цікаво
13
Подобається
3
Сумно
3
Нічого сказати
3