Українські яйця знову подорожчають

Українські яйця знову подорожчають

До Нового року, коли в українців з’являться гроші, яйця значно додадуть у ціні.

Про це ГолосUA заявив виконавчий директор громадської організації «Економічний дискусійний клуб» Олег Пендзин.

«Якщо на весь ринок домашні яйця продають два-три продавця, то вони встановлюють ціни, які хочуть. Один день ціна може бути вище, інший нижче день. Тому вартість домашніх яєць не є показником. Взагалі все, що стосується домашніх яєць, ексклюзивності видів виробництва, і людей, які готові платити на три-чотири номіналу більше за видиму особливість – це право кожного. Але в кінці останньої декади вересня яйця в супермаркетах подорожчали на 11%. Це факт. І на сьогоднішній день ціна десятка яєць наближається до 19 гривень. Але, знову ж, потрібно розуміти, які це яйця, яка категорія», – уточнив експерт.

За його словами, на сьогоднішній день спостерігаються досить серйозні зміни в цінах.

«З вересня минулого року яйця подорожчали на 22%. Але якщо порівняти нинішню ціну з тією, яка була 1-го січня 2017 року – то яйця сьогодні дешевше на 10%», – уточнив О. Пендзин.

На думку експерта, вартість яєць на сьогоднішній момент – яскравий приклад маніпуляції цінами лідерів монополизированного ринку.

«Антимонопольний комітет повинен був би серйозно проаналізувати ситуацію з яйцями, але чомусь не робить цього. Крім того, цей ринок дуже тісно пов’язаний з ринком Європи. І як тільки на європейському ринку з’являється можливість розширення присутності українських виробників, вони тут же везуть товар, і загальний баланс українського ринку погіршується, і, як наслідок, ціна на цю продукцію в Україні зростає. Та захисту внутрішнього споживача поки немає», – пояснив О. Пендзин.

Експерт звернув увагу, що ціна на яйця безпосередньо залежить від платоспроможної здатності населення і зазначив, що до кінця року вони значно подорожчають.

«Наприкінці року В нас, як правило, проводяться великі фінансові виплати, і збільшується попит на продукти. Яйця входять у велику кількість страв, які готують українці. Тому до Нового року ціни на яйця однозначно піднімуться», – резюмував О. Пендзин.

 

 

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinski-yajcya-znovu-podorozhchayut-4
Like
Цікаво
Подобається
Сумно
Нічого сказати