Українському ринку знову загрожує засилля імпорту молокопродуктів

Українському ринку знову загрожує засилля імпорту молокопродуктів
Фото: з відкритих джерел

Молочна галузь переживає складні часи. До проблем мирного часу додалися проблеми, пов’язані з ракетними обстрілами та пошкодженням енергетичної інфраструктури. 

Спілка молочних підприємств України не втомлюється нагадувати посадовцям та енергетикам про особливу чутливість молочної галузі до відключень. 

“Адже наші заводи переробляють молоко, швидкопсувний продукт, і тому будь-яка перерва в електроживленні призводить до великих втрат і тягне за собою відмову приймання сировини. А це означає, що виникає загроза продовольчій безпеці”, – зазначають у Спілці.

Молочні компанії шукають вихід і готові самостійно купувати електрогенератори. Але у випадку молокозаводів мова йде про потужні генераторні установки. Це дуже дорого навіть для успішних заводів.

Тому СМПУ звернулася до уряду з проханням звільнити операції з ввезення цих установок в Україну від стягнення ПДВ. Це б полегшило фінансове навантаження переробників, які змушені самі турбуватися про безперебійну роботу своїх підприємств і знаходити кошти на забезпечення виробництва електроенергією. Поки що конкретних задокументованих рішень з цього питання, підтверджених законодавчо, немає.

Переробників турбують і ціни на сировину. Вони підвищуються, у той час як в ЄС почалося їх зниження. Таким чином зникає цінова перевага українських експортерів молочної продукції, яка протрималася деякий час і дала можливість нашій молочній галузі витримати економічний тиск, не згортати виробництво і зберегти поголів’я. Ситуація зараз розвивається так, що нашому внутрішньому ринку знову загрожує засилля імпорту, що змусить вітчизняні заводи скорочувати виробництво, яке і так скоротилося через падіння споживчого попиту внаслідок масової міграції та падіння купівельної спроможності наших громадян.

Відчуваючи постійний дефіцит обігових коштів, переробні підприємства не можуть скористатися кредитами. Розрекламована схема “5-7-9%” не працює.

Гострою залишається і проблема неплатежів торговельних мереж молочним компаніям-постачальникам. Численні засідання та наради, що деякий час активно проводилися відповідними комітетами ВР та Мінекономіки, фактично, не дали реального результату. Під різними приводами пропозиція СМПУ навести лад у цій справі шляхом законодавчого врегулювання постійно відхиляється. Максимум чого вдалося добитися за місяці дебатів різного рівня – це пропозиція урядовців мережам і компаніям-постачальникам підписати Меморандум про “джентльменське” дотримання правил. При цьому нехтуються напрацьовані європейські практики і зобов’язання України щодо гармонізації нашого законодавства з законодавством ЄС.

“Не можна робити вигляд, що проблем немає. Вони є, і їх потрібно вирішувати. СМПУ буде продовжувати докладати зусиль, щоб проблеми таки вирішувалися, щоб саме результат вирішення проблем, а не кількість проведених нарад, був показником роботи нашого уряду і депутатів”, – йдеться у повідомленні Спілки.

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskomu-rynku-znovu-zagrozhuye-zasyllya-importu-molokoproduktiv
Like
Цікаво
1
Подобається
Сумно
Нічого сказати