Український агрохолдинг буде вирощувати технічні коноплі

Український агрохолдинг буде вирощувати технічні коноплі
Фото: з відкритих джерел

Група «Агротрейд» цього року вводить в посівну структуру нову культуру — технічні коноплі.

Як говориться у повідомленні компанії, під цю культуру виділено майже 200 га у Чернігівській області.

«Для нас це новий досвід, до якого ми ретельно готувалися. Їздили вчитися, опановували різні підходи, технології та рішення. Планували сіяти коноплі ще два роки тому, але вирішили не починати нову культуру в кризовий рік, а далі в плани втрутилась війна. Для посіву технічних конопель ми отримали спеціальну ліцензію. Працюємо з українськими виробниками насіння», — розповідає директор агропромислового департаменту «Агротрейд» Олександр Овсяник.

Він пояснив, що основна задача на цей рік — отримати досвід роботи з даною культурою, знайти правильні схеми захисту і вирощування, а також масштабувати цей проєкт.

«Для цього ми розділили посівну площу на 27 ділянок випробувань гербіцидного захисту. Будемо шукати кращий, досліджувати його ефективність і вплив на врожайність культури. Коноплі плануємо вирощувати за двома напрямами: це збір насіння на зерно та трести для переробки.

Попередньо маємо плани реалізації й одного, й іншого, адже сьогодні у Європі розвинений ринок переробки самого волокна, багато підприємств зацікавлені в сировині, наприклад, для конопляної олії. В Україні ж у зв’язку з війною зараз цей напрям не дуже ефективно розвивається, але віримо, що після перемоги ця галузь буде конкурентною, а ми при цьому вже матимемо повне розуміння, як виростити найкращий врожай конопель», — додав Олександр Овсяник.

Збір першого врожаю планується в кінці серпня.

Довідка: група «Агротрейд» — вертикально інтегрований холдинг агропромислового циклу: виробництво, зберігання, переробка та торгівля сільськогосподарською продукцією. Заснований в 1998 році. Холдинг обробляє 70,5 тис. га землі в Чернігівській, Сумській, Полтавській та Харківській областях. Профільні культури — соняшник, кукурудза, озима пшениця, соя, ріпак. Група володіє мережею елеваторів загальною ємністю одночасного зберігання 570 тис. т.

Джерело: agroportal.ua

Читай нас у та
Адреса: https://agroreview.com/content/ukrayinskyj-agroholdyng-bude-vyroshhuvaty-tehnichnu-konoplyu
Like
Цікаво
1
Подобається
3
Сумно
Нічого сказати